Карл Більдт застеріг українських політиків від популізму та назвав головну загрозу нацбезпеці Росії

default/Карл Більдт застеріг українських політиків від популізму та назвав головну загрозу нацбезпеці Росії
Зберегти
Вигляд

Карл Більдт, Міністр закордонних справ Швеції (2006-2014), Прем’єр-міністр Швеції (1991-1994), висловив свою думку щодо ситуації в Україні та Росії.

«Потрібно розуміти, що Путін має серйозну проблему. Кажуть, що до ІДІЛ боєвики їдуть воювати з Бельгії, Швеції тощо, але набагато більше їх приїздить із Російської Федерації, в ІДІЛ (Ісламська держава Іраку та Леванту) дуже багато чеченців. Тобто те, що відбувається, безсумнівно є загрозою нацбезпеці Росії і Путіну потрібно з цим розбиратися. Південь - ось де безпекова загроза для Росії, Захід ніколи нею не був», - заявив Більдт під час інтерв'ю Громадському на 12-ій Щорічній зустрічи Ялтинської Європейської стратегії YES.

Екс-прем'єр-міністр Швеції також прокоментував заяви українських політиків та застеріг їх від популізму, особливо на передодні виборів. 

«Ризик для українських політиків, що вдаються до популізму, полягає у тому, що світ не розглядатиме їх як лідерів, вартих довіри. Думаю, всі вони розуміють, що це важливо для майбутнього держави. Гра у популізм може принести плоди короткостроково, та я не думаю, що вона навіть всередині країни може забезпечити щось довгострокове, - сказав Більдт. - Якщо пройтися по виборах в Ірландії, Латвії, Іспанії, політикам, яких поважають, не вдавалося вигравати без зазначання проблем. Вони називали їх, намагалися вирішити. І люди казали, що їм не надто це подобається, та вони розуміють необхідність і підтримували це. Єдиним винятком стали греки, де популісти отримали владу. І це дуже швидко розвалило державу, їхня політична партія так само швидко зараз втрачає підтримку».

hromadske.tv