Карпатська єпархія Української автокефальної православної церкви просить включити її до складу Константинопольського патріархату.

Відповідне звернення до патріарха Константинопольського Варфоломія було прийнято на Архієрейському Соборі УАПЦ, повідомляє прес-служба єпархії.

«Звернутись до Всесвятійшого Варфоломія І, Архієпископа Константинополя – Нового Риму, Вселенського Патріарха з проханням, з метою консолідації всього Православ’я на теренах України, подолання розділення українських православних та утвердження єдиної Помісної Автокефальної Української Православної Церкви, про прийняття Української Автокефальної Православної Церкви до складу Константинопольської Матері-Церкви на правах Української Церкви з центром Митрополії в Києві до 1686 року та у відповідності до рішень Святого і Великого Православного Собору на о. Кіпр 2016 року  про надання автономного статусу Церквам», — йдеться в повідомленні.

Нагадаємо, що в 2015 році Українська православна церква Київського патріархату заявила про відмову Української автокефальної православної церкви (УАПЦ) від попередніх домовленостей про створення єдиної церкви.

Верховна Рада просить Вселенського патріарха Варфоломія і надати автокефалію Українській православній церкві.

За відповідне рішення проголосували 245 депутатів.

На Всеправославному соборі на грецькому острові Крит, 19 червня, офіційно не піднімали питання автокефалії української православної церкви.

Про автокефалію просить Україна, бажаючи відійти від впливу Москви.

Поділитись: