Картину першого темношкірого президента Південно-Африканської Республіки Нельсона Мандели продали на аукціоні за 112 тисяч доларів. Вона присвячена його ув'язненню.

Про це повідомляє аукціонний дім Bonhams.

На картині зображені двері з ключем до тюремної камери, в якій сидів Мандела. Ця в’язниця розташована на острові Роббен.

Мандела провів у в’язниці 18 років (1964-1982) — його засудили за звинуваченням у плануванні партизанської війни проти режиму апартеїду у ПАР. У 1994 році він став першим темношкірим президентом країни.

У 1999 році Мандела покинув посаду глави держави, після чого він почав малювати.

«Коли мій батько пішов у відставку з поста президента, йому не було чого робити. Я думаю, що для нього мистецтво було хорошим способом виразити себе або спробувати змиритися зі своєю історією», — розповіла дочка екс-президента ПАР Маказіве Мандела.

Саме вона виставила на аукціон цю картину. Начерки із серії малюнків про острів Роббен Мандела почав робити в 2002 році, йому допомагав його вчитель живопису.

Загалом Мандела зробив 20 начерків щодо його ув’язнення. Пізніше 10 оригінальних малюнків були відтворені у виданні літографій «Мій острів Роббен» 2002 року та «Роздуми про острів Роббен» 2003 року.

Проданий на аукціон малюнок Мандела зробив у той самий час, але він не увійшов до жодного з двох збірників і залишився в колекції сім’ї екс-президента ПАР.  

Нагадаємо, на початку квітня на аукціоні за 500 тисяч євро продали трон імператора Франції Наполеона.

Поділитись: