Study of a Head of a Young Man
Фото: Sotheby's
Аукціонний дім Sotheby's виставить на продаж картину голландського художника Рембрандта, на якій могли зберегтися відбитки пальців митця. Виконана маслом на дубовій панелі картина зображає голову Христа.

За словами представника Sotheby's Джорджа Гордона, відбитки виявили під час експертизи й відновлення картини Study of a Head of a Young Man кілька років тому, повідомляє Associated Press.

Водночас Гордон зазначив, що експерти не можуть бути «на 100% впевнені», що це відбитки Рембрандта, але вони точно належать комусь, хто взяв картину, коли її тільки-но закінчили. Зазначимо, що картина написана близько 400 років тому.

«Виявлення слідів в первісному шарі фарби... робить їх зв'язок з художником максимально можливим», - додав він.

Дослідник Мішель Ван де Лаар, який зі своїм колегою Арі Валлертом першим помітив відбитки на картині, розповів, що малюнок виконали за один сеанс. Рембрандт виконав твір з використанням практики, яка передбачає швидке нанесення фарб і шарів. Така техніка є складною, оскільки є ризик розмазати малюнок.

«Відкриття відбитків пальців є ще одним свідченням швидкості, з якою виконувалася робота, і дає свіжу інформацію про складну, але швидку техніку малювання Рембрандта», - зазначив Ван де Лаар.

Картину виставлять на продаж у Лондоні 5 грудня з оцінювальною вартістю 7,7 мільйона ​​доларів.

Нещодавно у Румунії знайшли викрадену 6 років тому картину Пікассо, яка коштує понад $900 тисяч.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile