Політика

Карткою Павелка голосували в парламенті, поки сам депутат був у Римі – ЧЕСНО

Рух ЧЕСНО
Політика/Карткою Павелка голосували в парламенті, поки сам депутат був у Римі – ЧЕСНО
Зберегти
Вигляд
Карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Однак сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.

На цьому зібранні його обрали членом виконавчого комітету європейської футбольної спілки, повідомили в Громадському русі ЧЕСНО.

За даними письмової реєстрації на сайті Ради, Павелко був відсутній на ранковому та вечірньому засіданнях «з невідомих причин» хоча його картка обидва рази була зареєстрована.

Так, з 38 голосувань, що відбулись 7 лютого, картка Павелка брала участь у семи – усі рази була натиснута кнопка «за».

Зокрема, Павелко «проголосував» за зміни до Конституції щодо інтеграції України в ЄС і НАТО (№9037), за захист економічної конкуренції (№6746), за направлення до Конституційного суду України президентського законопроекту про перейменування Дніпропетровської області на Дніпровську (№9310).

Крім того, карткою депутата підтримали включення до порядку денного проектів законів щодо вдосконалення окремих положень Кримінального кодексу у зв'язку із здійсненням спеціального досудового розслідування (№9353) та про зміни до Митного кодексу щодо питань виконання Угоди про асоціацію з ЄС (№7473). А також розгляд за скороченою процедурою проекту змін щодо спостереження за виборчим процесом (№9524).

Ці голосування відбулися на ранковому засіданні парламенту. На вечірньому картка Павелка перебувала у слоті, але не голосувала. На відео з парламенту видно, що на місці Павелка за три законопроекти – щодо захисту економічної конкуренції, зміни до Конституції щодо інтеграції в ЄС і НАТО та щодо перейменування Дніпропетровщини – «кнопкодавив» депутат від БПП Максим Курячий, прикриваючи порушення папірцем.

А от під час голосування за включення до порядку денного проекту закону про внесення змін до Кримінального кодексу щодо спеціального досудового розслідування місце Павелка зайняв заступник голови фракції «Народний фронт» Андрій Іванчук.

Наразі Павелко не відповів на проханням прокоментувати цю ситуацію.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Голова ФФУ Павелко не задекларував 20 млн грн, витрачених на громадянську дружину — розслідування

Нагадаємо, у Раді зареєстрували законопроект про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство».

/Марко Погуляєвський

Пов`язані новини
Життя
11 лютого 2019
Депутати не підтримають закон про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство» – автор проекту
Депутат від фракції «Народний фронт» Леонід Ємець, який є автором проекту закону про запровадження кримінальної відповідальності за неособисте голосування депутатів (№8461), вважає, що це скликання парламенту не підтримає цей проект. Цей закон депутати зареєстрували ще влітку 2018-го, але він так і не був проголосований парламент. У коментарі Громадському Ємець заявив, що парламент нинішнього скликання, на його думку, не підтримає цей закон: «На даний момент, з цим парламентом, який вже, мабуть, забув про свої обіцянки, що голосувати усі будуть особисто, і вже багато тих людей, які свого часу, в минулому скликанні, як і я, ходили у футболках «Голосуй особисто» і вимагали від «Партії регіонів» особистого голосування, ставши депутатами повторно, чомусь забули про цю свою обіцянку. Я зареєстрував законопроект, але наразі достатньої кількості голосів у парламенті, обраному за цією виборчою системою, очевидно немає», – наголосив депутат.Нагадаємо, рух ЧЕСНО повідомив, що карткою народного депутата із фракції «Блоку Петра Порошенка», президента Федерації футболу України Андрія Павелка декілька разів проголосували під час пленарного засідання Верховної Ради 7 лютого. Сам депутат в цей час перебував на 43-му Конгресі Спілки європейських футбольних асоціацій (УЄФА) у Римі.Законопроект №8461 про кримінальну відповідальність за «кнопкодавство», зареєстрували 8 червня 2018 року, а 11 червня документ надійшов на розгляд профільного комітету. Щоправда, за словами депутата, комітет так і не включив його до порядку денного./Марко Погуляєвський
Перевірено
Зберегти