Покупцем картини Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яку на аукціоні Christie's продали за рекордні $450 млн, став саудівський принц Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан аль-Сауд.

Покупцем картини Леонардо да Вінчі «Спаситель світу», яку на аукціоні Christie's продали за рекордні 450 мільйонів доларів, став саудівський принц Бадер бін Абдулла бін Мохаммед бін Фархан аль-Сауд.

Про це пише The New York Times з посиланням на листування принца з Christie's.

Принц аль-Сауд — маловідомий принц Саудівської Аравії з віддаленої гілки королівської сім’ї. Його ім’я було невідоме навіть організаторам аукціону, доки вони не просили підтвердити походження коштів.

Принц також не вважається відомим колекціонером творів мистецтва. Водночас, за даними газети, саме він віддав 450 мільйонів за картину да Вінчі.

The New York Times пише, що аль-Сауд — один із прихильників престолонаслідника Мухаммада бін Салмана, який у листопаді оголосив про посилення боротьби з корупцією. Тоді в межах операції заарештували 11 саудівських принців і десятки чиновників.

У Christie's відмовилися коментувати особу покупця, а сам принц на запит видання не відповів.

Нагадаємо, інформація про те, що за картину да Вінчі «Спаситель світу» віддали рекордні 450 мільйонів доларів, з’явилася 16 листопада.

Написану в 15 столітті картину спочатку оцінювали в 100 мільйонів доларів, проте на продаж виставили ​​за 75 мільйонів. Заявку подали щонайменше 45 охочих, утім, їхня кількість наприкінці зменшилася лише до двох з підняттям ставки.

Поділитись: