Міжнародна федерація футболу (ФІФА) отримала від Катару загалом 880 мільйонів доларів за надання права проведення чемпіонату світу з футболу в 2022-му році. Про це пише британська газета The Sunday Times.

Зазначається, що у 2015 році за 21 день до виборів країн-господарів Чемпіонатів світу 2018/2022 катарський канал Al Jazeerа підписав з ФІФА контракт вартістю 400 мільйонів доларів, повідомляє The Sunday Times з посиланням на копії відповідних документів.

Канал Al Jazeerа, як випливає з документації, викуповував права на показ усіх змагань під егідою ФІФА за 150 мільйонів доларів в період з 2015-го року по 2018-й. Ще 150 мільйонів «коштувало» право транслювати матчі з 2019-го по 2022-й, включаючи турнір в Катарі.

Крім того, контракт передбачав «бонус» у сумі 100 мільйонів доларів для ФІФА, якщо організація віддасть ЧС-2022 Катару.

Через три роки, як інформує джерело, Катар запропонував ще один контракт, який передбачав сплату 480 мільйонів доларів організації від імені компанії beIN Media Group.

Нагадаємо, у 2017 році арабські країни вимагали від ФІФА скасувати Чемпіонат світу в Катарі. Країни готові бойкотувати турнір, якщо ФІФА не дослухається до їхніх вимог.

Нагадаємо, Саудівська Аравія, Єгипет, Об'єднані Арабські Емірати і Бахрейн оголосили про розрив дипломатичних відносин з Катаром. Також Катар виключили з коаліції, яка веде переговори з повстанцями в Ємені.

Про розрив дипломатичних відносин з Катаром заявили також Ємен, Лівія, Мальдіви і Маврикій. Дев'ятою країною, що розірвали дипвідносини з Катаром стала Дев'ята країна розірвала дипломатичні відносини з Катаром стала Мавританія. 

Рішення було прийнято через підозри в підтримці Катаром ісламістських угруповань, включно з «Братами-мусульманами», «Ісламською державою» і «Аль-Каїдою».

Поділитись: