Катастрофа «Боїнга» МН17, який був збитий із російського зенітно-ракетного комплексу «Бук», за міжнародним правом кваліфікується як воєнний злочин.

Про це в ефірі Громадського сказав Володимир Василенко, суддя Міжнародного кримінального трибуналу із колишньої Югославії.

«Росія є державою агресором, вона вчинила акт агресії проти України і в ході цієї агресії було знищено російським ЗРК цивільний літак і вбито близько 300 мирних громадян – це міжнародний злочин і це складова агресії. За міжнародним правом це кваліфікується як воєнний злочин, також його можна кваліфікувати як злочин проти людяності», – сказав Василенко.

При цьому, він відзначив якість роботи міжнародної слідчої групи, яка проводить розслідування катастрофи літака.

«Хотів би відзначити якісь роботи слідчої групи, це була міжнародна слідча група. Вона обробила колосальний обсяг матеріалу. Висновки слідчої групи не дають підстав, щоб ставити під сумнів результати її роботи. Слідча група довела, що літак було знищено російською ракетою, яка знаходилася на території, яку контролювали бойовики», – сказав він.

«За цей злочин Росія має відповісти як держава. Росія повинна понести правову відповідальність, політичну відповідальність і матеріальну відповідальність», – сказав Василенко.

Згідно із офіційним звітом слідчої комісії у справі, «Боїнг» МН17 був збитий з російського «Буку» з окупованої території Донбасу.

Крім того, слідство визначило імена 100 причетних до аварії «Боїнга» МН17.

Нагадаємо,  «Боїнг-777»  авіакомпанії Malaysia Airlines, що слідував за курсом Амстердам - Куала-Лумпур був збитий на сході України 17 липня 2014 року.

На його борту знаходилися 298 чоловік, всі вони загинули. З них - 192 підданих Нідерландів (один мав і громадянство США), 44 громадянина Малайзії, серед яких 15 членів екіпажу, 27 громадян Австралії, 12 - Індонезії, 10 - Великобританії (один мав і громадянство ПАР), четверо німців і четверо бельгійців, троє філіппінців, один громадянин Канади і один - Нової Зеландії.

Комісія Ради безпеки Нідерландів, яка займалася розслідуванням причин катастрофи лайнера, 13 жовтня 2015 року опублікувала доповідь, в якій говориться, що літак був збитий ракетою класу «земля – повітря», випущеної з зенітно-ракетного комплексу «Бук».

Міжнародна слідча група з виявлення та притягнення до відповідальності осіб, винних у катастрофі «Боїнга» включає представників Нідерландів, Австралії, Малайзії, Бельгії та України.

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile