Меджліс кримськотатарського народу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ і Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати анексований Росією Крим через «катастрофічну ситуацію з коронавірусом» на півострові.

Про це йдеться у заяві, яку опублікував голова Меджлісу Рефат Чубаров.

Він повідомив, що кількість щоденних випадків нових хворих на COVID-19 у Криму давно вже перевищила рівень, з яким можуть впоратися медзаклади і наявні лікарі. Через це багатьом пацієнтам, які хворіють на COVID-19 у важкій формі, відмовляють в госпіталізації, «прирікаючи на смерть», каже Чубаров.

Він наголошує, що російська окупаційна влада Криму приховує від громадськості і міжнародних організацій об'єктивну картину захворюваності та смертності від COVID-19. Медичному персоналу лікарень суворо наказали вказувати в документах померлих причиною смерті одну з супутніх хвороб пацієнта без згадки про COVID-19.

Також окупаційна влада засекретила інформацію про епідеміологічну ситуацію в місцях позбавлення волі і про стан здоров'я незаконно утримуваних в них політв'язнів.

У лікарнях та аптеках не вистачає ліків, які потрібні при лікуванні людей з COVID-19. Чубаров наголошує, що така ситуація склалася, бо Росія не вживає заходів щодо захисту здоров'я та життя населення окупованої території.

Відтак президія Меджлісу закликає Спеціальну моніторингову місію ОБСЄ в Україні і Моніторингову місію ООН з прав людини в Україні відвідати тимчасово окупований Крим і вивчити там ситуацію щодо дотримання прав людини, зокрема охорони здоров’я та надання медичної допомоги.

Також у Меджлісі закликають Всесвітню організацію охорони здоров'я (ВООЗ) та Червоний Хрест разом з українським урядом надати жителям Криму якісну медичну допомогу в умовах пандемії коронавірусу.

Поділитись: