Офіс генпрокурора зареєстрував низку кримінальних проваджень за фактом катувань в’язнів в Олексіївській виправній колонії № 25 у Харкові.

Про це повідомила прес-служба ОГПУ.

Так, прокурори зареєстрували провадження за ч. 2 ст. 127 (катування вчинене повторно, за попередньою змовою групою осіб), ч. 2 ст. 365 (перевищення влади або службових повноважень працівником правоохоронного органу із застосуванням насильства або погрозою застосування насильства), ч. 1 ст. 172 (грубе порушення законодавства про працю).

Досудове розслідування у цих справах доручили теруправлінню ДБР у Полтаві.

У прокуратурі уточнили, що справи порушено за заявою «Харківської правозахисної групи».

«Зокрема, у зверненні правозахисники вказують на неодноразові факти катування засуджених протягом 2017-2019 років з метою залякування та дискримінації, наводять приклади побиття, удушення, зв’язування, застосування електричного струму та вчинення інших насильницьких дій, які ображають особисту гідність засуджених», — йдеться у повідомленні.

В Офісі генпрокурора зазначили, що контролюватимуть хід розслідування.

Нагадаємо, в Олексіївській виправній колонії 8 грудня стався конфлікт між засудженими та працівниками установи під час обшуку. Після цього слідчі Держбюро розслідувань розпочали розслідування факту ймовірного застосування фізичної сили до засуджених службовими особами колонії. 

Поділитись: