Представники урядів країн Центральної Азії (Казахстану, Узбекистану, Туркменістану, Таджикистану та Киргизстану) домовились напрацювати проект зі створення спільного залізничного консорціуму з Афганістаном, Іраном та Індією. Зокрема, в рамках співпраці планується з’єднати залізницею Казахстан та Іран.

«З метою підвищення транзитно-транспортного потенціалу регіону було озвучено ідею створення консорціуму за участю всіх країн Центральної Азії з метою створення залізничних маршрутів Казахстан-Туркменістан-Іран, а також Казахстан-Узбекистан-Туркменістан-Іран з портом Чахбехар (неподалік Індії)», — повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ Казахстану.

Зазначається, що спільною залізницею країни Центральної Азії планують провозити вантажі до іранських портів на узбережжі Індійського океану.

Зазначимо, що країни Центральної Азії наразі мають обмежені можливості зі здійснення міжнародної торгівлі через відсутність виходу до моря. Зокрема, це є однією з причин їхнього економічного зближення з Росією, адже та може забезпечувати як транзит товарів до і з країн Центральної Азії, так і купувати їхню продукцію.

Поділитись: