В Казахстані на 19 листопада запланували запуск двох супутників KazSaySat і KazistiSat. Виводитиме їх у космос ракета-носій Falcon 9 компанії SpaceX.

За словами речника міністерства аерокосмічної промисловості Асета Нуркенова, вибір ракети SpaceX продиктований «виключно фінансовими міркуваннями».

Супутник наукового призначення KazsaySat розробили в Інституті космічної техніки та технологій в Алмати. Його завдання — моніторинг природних явищ, зокрема землетрусів. Другий супутник технологічного призначення KazistiSat. На його прикладі розробники перевірять, як поводитиметься подібний апарат в космічних умовах. На підставі отриманих даних, планують збірка подібних супутників в Національному космічному центрі в Астані.

Запуск супутників проходитиме на американській військовій базі Ванденберг у Каліфорнії.

Свій перший телекомунікаційний супутник Казахстан запустив з космодрому Байконур, що знаходиться в самій країні, в червні 2006 року. Тоді запуск здійснили російською ракетою-носієм «Протон-К» з розгінним блоком ДМ-3. Згодом крім «Протона» свої космічні апарати на сонячно-синхронну орбіту республіка виводила за допомогою російсько-української ракети «Дніпро» і європейської ракети-носія легкого класу Vega.

Falcon 9 — двоступенева частково багаторазова ракета-носій важкого класу, спроектована і виготовлена компанією SpaceX Ілона Маска в Сполучених Штатах. Ракета складається з двох ступенів на гасі та рідкому кисні. Тягу першого ступеня забезпечують дев'ять двигунів.

Раніше перший ступінь ракети-носія від SpaceX уперше повернувся на космодром в Каліфорнії.


Поділитись: