Конструкторське бюро «Південне» подало скаргу до Верховного суду Росії на рішення про стягнення з нього 1,1 мільярда рублів (462 мільйони гривень) за припинення контракту з Міністерством оборони Росії у 2014 році.

Таким чином, «Південне» намагається скасувати рішення судів нижчих інстанцій, зокрема арбітражного суду Москви, який присудив українській компанії відшкодувати розірвання контракту з російським військовим відомством.

Судові засідання проходили у закритому режимі, тому деталей справи поки що немає.

Водночас, зазначається, що мова йде про скасування «Південним» контракту від 2003 року, в рамках якого конструкторське бюро мало продовжувати строки експлуатації однієї з найпотужніших стратегічних ракет у світі РС-20В «Воєвода» (за класифікацією НАТО «Сатана»). Даний контракт «Південне» розірвало у серпні 2014 року на виконання рішення Ради національної безпеки та оборони про припинення військового співробітництва з державою-агресором.

На одному з попередніх засідань у справі представник «Південного» повідомляв, що компанія розглядає укладання мирової угоди з російським Міноборони, проте відповідного рішення ухвалити не вдалося.

Зазначимо, що КБ «Південне» один з ключових наукових центрів України у сфері ракетобудування. Зокрема, підприємство виготовляє ракети-носії, що виводять космічні апарати на орбіту.

Поділитись: