Політика

В «арсеналі» затриманих у Білорусі «бойовиків» були макети зброї — Єврорадіо

24 березня, 2017 15:18
Політика/В «арсеналі» затриманих у Білорусі «бойовиків» були макети зброї — Єврорадіо
Зберегти
Вигляд
В «арсеналі» затриманих КДБ Білорусі «бойовиків» виявились макети гранат, старі шоломи, навчальні патрони для школярів тощо.

В «арсеналі» затриманих КДБ Білорусі «бойовиків» виявились макети гранат, старі шоломи, навчальні патрони для школярів тощо. Оцінку знахідок спецслужб, які продемонстровали на білоруському телебаченні, провели Єврорадіо.

Зазначається, що шоломи, вилучені в ході затримання 26 представників організацій «Білий легіон» та «Молодий фронт» — спорядження 1960-х років СШ-68, яке давно не використовується в армії, але в надлишку представлене на військових складах.

Ідентифіковано 3 з 4 зразків вогнепальної зброї: це гладкоствольний малокаліберний карабін «Сайга» для спортивної стрільби або полювання на дрібних тварин, а також дві помпові рушниці, ймовірно турецького виробництва.

Усі ці види озброєння можна легально придбати в мисливських крамницях за наявності відповідного дозволу міліції. Четверта одиниця вогнепальної зброї ззовні схожа на автомат Калашникова (АК74М, — ред.), проте в експерта виникли сумніви стосовно її ствола — він занадто товстий.

Цілком ймовірно, що це так званий «привід» — імітація реально існуючої зброї для страйкболу.

Продемонстровані у кадрі гранати — макети, проте запали, які лежать окремо, схожі на справжні. Серед боєприпасів є справжні — наприклад, патрони для гладкоствольних рушниць, які можна легально придбати за наявності дозволу на мисливську зброю.

А от продемонстровані автоматні 5,45х39 мм патрони, яких немає у вільному обігу — навчальні. Зазначається, що такі патрони використовувались на уроках початкової військової підготовки у школах, для наповнення магазинів до автомату Калашникова на швидкість.

«Де вони такий раритет знайшли, я не знаю. Мало того, що в них є ці жолобки, так вони ще й стерті до металу постійним заряженням і розряженням. Фарба лишилась тільки в жолобках. Ці жолобки зроблені для відрізнення бойового патрона від навчального. Тобто це навіть не холостий патрон», — відзначив експерт видання.

Нагадаємо, у Комітеті державної безпеки Білорусі повідомили про затримання 26 представників організацій «Білий легіон» та «Молодий фронт», у яких було вилучено арсенал зброї, а також нібито виявлено атрибутику «УНА-УНСО» та батальйону «Азов».

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Пов`язані новини