УКРАЇНА

Керівник поліції Конотопа може бути причетний до вбивства цивільного на Донеччині — правозахисниця

31 серпня, 2018 15:43
УКРАЇНА/Керівник поліції Конотопа може бути причетний до вбивства цивільного на Донеччині — правозахисниця
Зберегти
Вигляд
lead
Колишній командир батальйону особливого призначення МВС «Київ-2», а нині керівник поліції Конотопа Богдан Войцеховський може бути причетний до вбивства мешканця Волновахи у листопаді 2014 року

Колишній командир батальйону особливого призначення МВС «Київ-2», а нині керівник поліції Конотопа Богдан Войцеховський може бути причетний до вбивства мешканця Волновахи у листопаді 2014 року.

Про це йдеться у розслідуванні правозахисниці Марії Томак.

Про причетність до злочину заявляють колишні бійці добровольчого батальйону «Київ-2», які на умовах анонімності поспілкувалися із правозахисницею.

Вони стверджують, що Войцеховський, 20 листопада 2014 року на блокпості «Бугас» під Волновахою разом зі своїм заступником, В’ячеславом Кряжем, декілька годин катували та ймовірно вбили місцевого мешканця — Володимира Наздричкіна.


Блокпост, відомий серед місцевих мешканців і військових як «Бугас», Волноваський район, Донецька область, 20 серпня 2018 року Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Сам Богдан Войцеховський у коментарях Томак заперечує причетність до будь-яких злочинів.

Екс-командир «К-2» розповідає версію, яку було озвучено одразу після зникнення Наздричкіна: тоді керівництво батальйону заявило про попередження терористичного акту на блокпосту. За словами бійців, у блокпост скерували автомобіль із нібито закладеною у нього вибухівкою.  Його знешкодили. Водій автомобілю, за версією «К-2», втік. Тіло власника автомобіля з численними ушкодженнями та слідами від наручників за два дні знайшли у 7 кілометрах від блокпосту.

Надати коментарі Громадському Войцеховський відмовився.


Дружина Олександра Наздричкіна біля місця, де в листопаді 2014-го знайшли тіло її чоловіка, Волноваський район, Донецька область, 20 серпня 2018 року Фото: Дмитро Русанов/Громадське

Свідком та співучасником цього злочину, за словами співрозмовників Томак, міг бути і тодішній радник заступника міністра внутрішніх справ Миколи Величковича, Олександр Кузнецов.

Він не знайшов можливості дати коментар правозахисниці щодо інциденту у Волновасі. Громадське звернулося за коментарем до колишнього керівника Кузнецова, екс-заступника міністра внутрішніх справ Миколи Величковича. За його словами, про інцидент на блокпосту у Волновасі йому нічого не відомо.

У 2015 року 40 бійців батальйону звернулися до тодішнього начальника київського главку з проханням розслідувати діяльність їхнього керівництва — зокрема, й «інсценування теракту» на блокпосту Бугас та ймовірну причетність до вбивства Наздричкіна.

Службової перевірки щодо інциденту в МВС не проводили — про це свідчить відповідь МВС на запит адвокатки родини Наздричкіна Євгенії Закревської.

Розслідуванням вбивства Наздричкіна нині займається прокуратура Донецької області. Підозрюваних наразі немає.

Докладніше про вбивство Володимира Наздричкіна та хід розслідування читайте у матеріалі Марії Томак П'ять дерев обіч дороги: як у Волновасі безкарно вбили чоловіка

Пов`язані новини