Керівник Военное.РФ: Атака з Каспію коштувала Росії 10 мільярдів рублів

default/Керівник Военное.РФ: Атака з Каспію коштувала Росії 10 мільярдів рублів
Зберегти
Вигляд

Антон Сотнійчук – керівник незалежної інформагенції Военное.РФ.

В інтерв’ю hromadske.tv він розповів, чи справді Росія бореться з бойовиками Ісламської держави, чи є доцільним використання ракет у цих військових операціях, та скільки коштує участь Росії у сирійському конфлікті. 

«Розмір операції відповідає заявленому — близько 2 тисяч осіб... це та кількість, що необхідна для авіавильотів. Якщо казати про мотиви, то на мою думку, мотив боротьби з Ісламською державою не на першому місці», - пояснив він.

На його думку, пріоритетом є політичні цілі, зокрема завоювання місця на міжнародній арені, підтримка союзника — президента Сирії Башара Асада, відволікання уваги російської та світової спільноти від подій в України.

Сотнійчук переконаний, що авіанапади не триватимуть довго.

«Авіаційна операція дуже дорога, і цілі, по яким йдуть атаки, дуже швидко закінчаться, оскільки Росія не використовує високотехнологічну зброю», - сказав журналіст. Він уточнив, що випуск ракет флотом з Каспійського моря з воєнної точки зору був невиправданий.

«Вони випустили 26 ракет, за нашими підрахунками, це коштувало близько 10 мільярдів рублів [$160 млн]», - відзначив Сотнійчук.

«Далі виникне питання, що потрібна сухопутна операція. У Росії дуже добре пам’ятають Афганістан, країну, де ми провели 10 років, втратили близько 10 тисяч людей, і нічого особливо не досягли», - додав він про перспективи операції.

Він додав, що майбутнє РФ у Сирії залежить від того, чи вистачить політичної волі та розуму не розширювати військову присутність, а зберегти поточну конфігурацію сил.

***

У Сирії з 2011 року триває громадянська війна, що ускладнилася протистоянням з Ісламською державою. Армія сирійського президента Башара Асада 8 жовтня оголосила про розгортання наступу. Росія, підтримуючи президента, офіційно проводить військову операцію в Сирії з 30 вересня, задіяні авіація і флот.

Операція РФ викликала занепокоєння цивільної авіації: перевізники стурбовані через удари російських ВПС у небі над Каспійським морем та Близьким Сходом.

hromadske.tv