Голові самопроголошеної «ЛНР» Ігорю Плотницькому та двом членам незаконних збройних формувань Андрію Патрушеву та Олександру Гурєєву заочно повідомлено про підозру у скоєнні теракту щодо літака Іл-76, який був збитий 14 червня 2014 року при заході в аеропорт Луганська.

Про це на брифінгу у Дніпрі повідомив заступник прокурора Дніпропетровської області Юрій Черкашин, передає Громадське.Дніпро.

«Трьом особам заочно повідомлено про підозру у скоєнні теракту. Їх оголошено в розшук. Рішенням Бабушкінського районного суду Дніпропетровська розпочато спеціальне розслідування», – сказав він.

За його словами, на момент скоєння теракту щодо літака Іл-76 Плотницький займав посаду командира незаконного озброєного формування батальйону «Зоря» і віддав наказ своїм підлеглим уразити літак з переносного зенітного комплексу.

За словами начальника відділення слідчого відділу УСБУ у Дніпропетровській області Іллі Вдовіна, слідство має докази, що даний теракт був здійснений за наказом Плотницького Патрушевим і Гурєєвим.

«Слідство має речові докази – дві відстріляні труби переносного зенітного комплексу «Ігла», з якого були здійснені постріли по літаку Іл-76. Один постріл був нейтралізований тепловою пасткою, другий постріл потрапив у лівий двигун літака. В результаті чого літак загорівся», – сказав Вдовін.

Літак Іл-76 вилетів у Луганський аеропорт вночі 14 червня 2014 року і був збитий луганськими бойовиками з переносного зенітно-ракетного комплексу. На борту літака перебували 40 десантників 25-ї окремої повітряно-десантної бригади та 9 членів екіпажу, загинули всі.

25 червня начальника Генштабу Муженка допитали як свідка у справі збитого під Луганськом Іл-76.

Нагадаємо, що підозрюваного у катастрофі ІЛ-76 генерала Назарова випустили під заставу.

Поділитись: