Космічна агенція NASA представила у загальних рисах план космічної програми Artemis, в межах якої 2024 року на Місяць мають відправити першу в історії жінку-астронавта.

Представлену програму NASA передає Sky News.

Згідно з планом, у 2024 році на південному полюсі Місяця мають висадити двох астронавтів — чоловіка та жінку. Вони матимуть сучасні скафандри, що забезпечать більшу гнучкість, ніж у попередніх місіях.

Астронавти проведуть сім днів на поверхні Місяця, збираючи зразки та здійснюючи різні експерименти, перш ніж повернутися на Землю.

Більше про програму

Програма Artemis передбачає першу висадку людини на Місяць — в історії подібного не траплялося ще від місії Apollo-17 1972 року. Астронавти подорожуватимуть на космічному кораблі Orion.

Перший етап Artemis-1 передбачає випробувальний політ без екіпажу навколо Місяця восени 2021 року, що дозволить випробувати всі критичні системи, включно з життєзабезпеченням та звʼязком.

Artemis-2 повторить той же рейс з екіпажем на борту вже у 2023 році. Під час цього польоту космонавти будуть вручну пілотувати корабель Orion після того, як він відокремиться від верхнього ступеня ракети-носія.

Поділитись: