ENRU

Хабар у $800 тисяч співробітнику НАБУ запропонував одеський бізнесмен — генпрокурор

Генеральна прокуратура України готує клопотання про арешт одеського бізнесмена Вадима Альперіна, який пропонував працівникові Національного антикорупційного бюро 800 тисяч доларів хабара.

Про це повідомив генеральний прокурор Юрій Луценко у Facebook.

«На початку листопада заявою НАБУ про пропонування хабара керівникові головного підрозділу детективів НАБУ ГСУ ГПУ зареєструвала провадження, у межах якого зафіксовано пропозицію відомого одеського контрабандиста Альперіна виплатити 800 тисяч доларів за зняття арешту з рахунків підконтрольних йому підприємств у 450 мільйонів гривень», — написав Луценко. 

За його словами, така пропозиція неправомірної вигоди посадовій особі є закінченим складом злочину. ГПУ проводить заходи для встановлення місця перебування підозрюваного. «Готуємо клопотання про арешт», — зазначив Генпрокурор.

Водночас у НАБУ Громадському повідомили, що місцезнаходження хабарника не встановлено. Повідомлення про підозру вручили в передбачений законом спосіб під розписку члену родини, з яким проживає підозрюваний.

«Дії особи кваліфіковані за частиною 3 статті 369 Кримінального кодексу України («Пропозиція, обіцянка або надання неправомірної вигоди службовій особі»). Відповідно до неї, злочин уважається закінченим з моменту пропозиції неправомірної вигоди», — додали в Бюро.

24 листопада повідомлялося, що детективові НАБУ запропонували хабар у 800 тисяч доларів.