УКРАЇНА

Харківська фірма системно отримує чималі державні кошти

УКРАЇНА/Харківська фірма системно отримує чималі державні кошти
Зберегти
Вигляд

Сотні мільйонів гривень з держбюджету за 8 років, і все це – лише для однієї харківської фірми, яка спеціалізується на ремонтах доріг та яку дуже любить місцева влада. Підприємство вміє не лише заробляти державні гроші, а й вести бізнес с російськими олігархами та українськими політиками.

Йдеться про надзвичайно успішну харківську фірму «Паркінг+», яку пов’язують з близьким бізнес-оточенням Геннадія Кернеса.

Аби знайти цей зв’язок, «Слідство.Інфо» вирушило до Харкова, де вдалося з’ясувати чимало цікавих подробиць.

ІГОР ЧЕРНЯК, заступник голови правління Харківського антикорупційного центру:

- За попередніми підрахунками, ця фірма отримала з міського бюджету або отримала замовлень, перемогла у тендерах на загальну суму, що вже підбирається майже до мільярда гривень.

А точніше – трохи більше 900 мільйонів. Саме стільки, за підрахунками членів Харківського антикорупційного центру, фірма «Паркінг+» отримала за 8 років свого існування.

Ігор Черняк разом з командою центру давно цікавиться діяльністю підприємства. Каже: іншим фірмам на харківський ринок ремонту доріг зайти просто не дають.

ІГОР ЧЕРНЯК, заступник голови правління Харківського антикорупційного центру:

- У Харкові проводилася тендерна процедура щодо комплексного ремонту на виході зі станції метро, це термінал є транспортний. Тут було підприємство з Києва, яке запропонувало ціну на 5,5 млн менше. 48 млн – це була пропозиція Паркінг+, який врешті-решт виграв.

В Антикорупційному центрі впевнені: підприємство виграє мільйонні тендери з легкої руки харківських посадовців. Адже засновники «Паркінг+» - це колишні або нинішні партнери Геннадія Кернеса, Михайла Добкіна та наближених до них осіб. Про це неодноразово писали як активісти центру, так і інші ЗМІ.

Одна з власників «Паркінг+» - Галина Давидова. У 2008-му вона разом з пані Ольгою Солоп була співзасновником житлового кооперативу «Тріумф», якому міськрада безкоштовно виділила майже 2 гектари землі. А потім на цій території за казковим збігом обставин та з незрозумілих причин з’явилася резиденція відомого нардепа Михайла Добкіна.

Ще одна фігура у справі «Паркінг+» - теж далеко не чужа людина для харківських чиновників.

ДМИТРО БУЛАХ, голова правління Харківського антикорупційного центру:

- Одним из основателей «Паркинг+» является Вячеслав Блинкин, который является с женой Чумакова сооснователем другой фирмы – «Укрбудмонтаж».

А хто такий в нас пан Чумаков?

ІГОР ЧЕРНЯК, заступник голови правління Харківського антикорупційного центру:

- Директором цього департаменту, який робить найбільше замовлень на Паркінг+ - це департамент дорожнього господарства – є пан Чумаков.

Окрім того, що Володимир Чумаков обіймає посаду директора департаменту шляхового господарства, він також є радником Геннадія Кернеса з питань ЖКГ. А до 2010-го пан Чумаков входив до переліку засновників «Паркінг+» і був її директором.

Ось так засновник найбільшого ремонтника доріг почав розподіляти кошти, які йдуть на ці ремонти. Звісно, передусім не забуваючи про рідну фірму. Харківські активісти кажуть: «Паркінг+» у місті витіснила майже всіх конкурентів зі сфери дорожніх робіт.

ОЛЕКСІЙ АНДРЄЄВ, громадський діяч:

- Проводятся часто тендеры в Харькове, обычно там из участников 2-3 фирмы: это «Паркинг+», «Уровень» – это фирма тоже депутата горсовета. Для создания видимости борьбы.

Одні й ті самі прізвища, але в різних фірмах. Одні й ті самі люди, які так чи інакше мають відношення до керівництва Харкова. Дехто з них раніше вже фігурував у гучних скандалах, втім це все одно не заважає їм й далі бути поруч із міською владою.

– Здравствуйте. Не подскажете – у вас здесь в здании находится фирма «Паркинг+», есть такая?

– Нет.

– Точно? А то у них юридический адрес здесь указан.

– Ну, юридический здесь, но их нет.

«Паркінг+» знаходиться на вулиці Диканівська, 51. Тамтешній охоронець підтвердив: офіс підприємства дійсно є, втім, керівництво, як це нерідко буває, десь поїхало у справах. Буквально перед нашим візитом.

- Может, они поехали в центральный офис, на Гамарника.

- Гамарника?

- Да, Гамарника.

Ось ця адреса – Гамарника, 19. Як виявилося, комунальний замовник і його комерційний підрядник, який відхопив собі замовлень на сотні мільйонів, - це одна й та сама адреса.

– Нам сказали, что по вашему адресу находится офис фирмы «Паркинг+». Нет?

– Здесь департамент дорожного строительства.

Такий собі квест під назвою «знайди найбільшого підрядника». Ми надіслали запит до міськради з питаннями стосовно зв’язків пана Чумакова з фірмою «Паркінг+», кримінальних проваджень, у яких фігурувало підприємство та причин відхилення пропозицій інших фірм на проведення ремонтних робіт.

ЮРІЙ СИДОРЕНКО, директор департаменту зв’язків з громадськістю міськради Харкова:

- Я уже, в принципе, могу обрисовать, какой это будет сюжет или программа. Поэтому я думаю, мы вряд ли пойдём… Мы ответим на ваши вопросы, но под камеру не пойдём. Я лично, как руководитель пресс-службы, против того, чтоб мы выходили под камеры.

Після відмови прес-служби харківської мерії, довелося знову навідуватися до департаменту шляхового господарства, сподіваючись зустріти там його директора. Але пана Чумакова навряд чи можна назвати відкритою для преси людиною.

- Можно вопрос Вам задать?

- …

Можливо, пану Чумакову й справді ніколи. Його рідній фірмі треба якомога швидше подолати позначку в один мільярд гривень, отриманих з харківського бюджету.

ЮЛІЯ БРИК, Слідство.Інфо

 

Пов`язані новини