УКРАЇНА

Херсонські «маргінали»: художники міста стомлених капітанів

15 червня, 2018 19:34
УКРАЇНА/Херсонські «маргінали»: художники міста стомлених капітанів
Зберегти
Вигляд
Поліна Райко почала малювати у 70 років — у неї трагічно загинула донька, помер чоловік, а пізніше від алкоголю помер і син. Спочатку малювала звичайними емальованими фарбами, потім художники привозили їй спеціальні. Жінка померла на початку 2000-х після того, як розмалювала всі кімнати в будинку.

Херсонський художник В'ячеслав Машницький — один із засновників Благодійного Фонду імені Поліни Райко. Ще у 2004 році у власній квартирі він створив Музей сучасного мистецтва. Відтоді тут свої роботи експонують місцеві художники.

У В'ячеслава є майстерня поверхом вище. Працює там вряди-годи, коли є натхнення.

«Херсон — це місто стомлених капітанів», — каже В'ячеслав, а відтак додає: «Я повернувся сюди після навчання та роботи в інших містах і заново почав знайомитися з прекрасним містом і прекрасними талановитими людьми, які тут живуть».

Художник, засновник благодійного Фонду імені Поліни Райко В'ячеслав Машницький, Херсон, 18 травня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Фонд імені Поліни Райко — ініціатива херсонських художників. Він збирає кошти на збереження будинку в Олешках, який раніше належав художниці Поліні Райко. Нині за хатою доглядає місцева жителька Алла, вона проводить екскурсії, стежить за станом розписаних стін. У хаті 6 кімнат, кожна з них розмальована різноманітними сюжетами — автопортрети і портрети рідних, пейзажі та навіть ікони.

Будинок-музей художниці Поліни Райко в Олешках, Херсонська область, 18 травня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Будинок-музей художниці Поліни Райко в Олешках, Херсонська область, 18 травня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Поліна Райко почала малювати в 70 років — у неї трагічно загинула донька, помер чоловік, а пізніше від алкоголю помер і син. Спершу малювала звичайними емальованими фарбами, потім художники привозили їй спеціальні. Жінка померла на початку 2000-х. На той час вона розмалювала всі кімнати в домі.

Хату викупив канадець, але художники не мають з ним зв'язку. Попри це, вони періодично приїжджають до Олешків, щоб подивитися, в якому стані будинок. У їхніх планах — зібрати кошти через фонд і зберегти хату, а поряд — звести музей Поліни Райко.

Художник, засновник благодійного Фонду імені Поліни Райко В'ячеслав Машницький (праворуч) біля будинку-музею художниці з Аллою, яка доглядає за хатою в Олешках, Херсонська область, 18 травня 2018 року Фото: Олена Зашко/Громадське

Пов`язані новини