Іван Маслюк разом зі своїми друзями підкорив найвищу точку України — гору Говерлу.

Іван Маслюк разом зі своїми друзями підкорив найвищу точку України — гору Говерлу.

Оскільки у хлопця дитячий церебральний параліч, зробив він це за допомогою спеціальної інвалідного візка La Joelette, повідомив один з учасників ініціативи Олександр Луцик виданню «Лівий берег». 

За його словами, раніше друзі подорожували Францією, де зустрілися з організацією, яка допомагає людям з інвалідністю активно проводити час на спеціальних візках.

«Для нас це стало прозрінням. І ми вирішили робити те ж саме в Україні. Нам здається несправедливим, що людей з інвалідністю в Україні закривають в спеціальних інтернатах, батьки соромляться своїх дітей, та й в суспільстві не сприймають їх або бояться», —розказав Луцик.  

Під час першої подорожі на Говерлу вирушили 7 осіб, 5 з яких допомагали нести коляску з Іваном Маслюком.

Наступна поїздка планується за декілька тижнів. Всього влітку команда здійснить більше 10 виїздів в гори. Серед подорожуючих будуть необов'язково тільки люди з інвалідністю: проект створювався як інклюзивний.

Луцик додав, що чекати наступної поїздки необов’язково. За наявності людей, команді нададуть спеціальну коляску. 

«Якщо сформується команда, яка захоче долучити до поїздки людину з інвалідністю, ми готові будемо дати їм для цього спеціальну коляску. Інженери продумали її майже ідеально: там є спеціальні амортизатори, підголовники, можливість кільком людям піднімати її», — додав він.

ДЦП є узагальнюючим терміном для групи захворювань, які проявляються в першу чергу порушеннями рухів, рівноваги та положення тіла. Причинами виникнення церебрального паралічу є порушення розвитку мозку або пошкодженням однієї чи декількох його частин, які контролюють м'язи та рухи. 

Для всіх пацієнтів з церебральними паралічами є однаково тяжкими складнощі контролю над власними рухами та координування роботи м'язів. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У США створили робота-фізіотерапевта для допомоги дітям з ДЦП. 

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись:
spilnokosht desktopspilnokosht mobile