УКРАЇНА

У Києві сотні людей вийшли на смолоскипну ходу до дня народження Бандери

1 січня, 2018 19:34
УКРАЇНА/У Києві сотні людей вийшли на смолоскипну ходу до дня народження Бандери
Зберегти
Вигляд
У Києві націоналісти вийшли на марш з нагоди дня народження лідера ОУН Степана Бандери.

У Києві націоналісти вийшли на марш з нагоди дня народження лідера Організації українських націоналістів Степана Бандери.

Організаторами акції стали Правий сектор, Свобода та Нацкорпус.


Смолоскипна хода на честь дня народження Бандери Фото: Ігор Бурдига/ Громадське

Учасники маршу з прапорами, плакатами та барабанами пройдуть бульваром Шевченка через Хрещатик до Майдану Незалежності. Участь у заході беруть щонайменше кілька сотень людей.


Учасники маршу несуть прапори та портрети Бандери Фото: Ігор Бурдига/ Громадське

Загалом цього дня такі акції заплановані у 10 українських містах: у Києві, Львові, Сумах, Харкові, Тернополі, Дніпрі, Рівному, Херсоні, Кривому Розі та Мелітополі.


Фото: Ігор Бурдига/ Громадське

Рік тому в Києві тисячі людей пройшли смолоскипною ходою на честь Бандери.

Ім'я Бандери асоціюють з боротьбою за незалежність українського народу, при цьому він є однією з найбільш спірних постатей, зокрема, в українській історії та політиці. Він був одним з ідеологів українського націоналістичного руху 20 століття.

Бандера народився у 1909 році на Івано-Франківщині, а був убитий агентом КДБ Богданом Сташинським у Німеччині в 1959-му.

У березні 2017-го розвідка України розсекретила документи КДБ про вбивцю Бандери. Це агентурні донесення Сташинського, фото оперативної зйомки і з його особистого архіву, плани КДБ із ліквідації членів ОУН тощо.

Ці документи розповідають про те, як завербували Сташинського, як він здійснював провокації проти ОУНівського підпілля на Західній Україні, як готував теракти проти лідерів українських емігрантських організацій.

Більше про:
# степан бандера
Пов`язані новини