Життя

Холодний Яр-2015: вшанувати повстанців приїхали теперішні воїни

Життя/Холодний Яр-2015: вшанувати повстанців приїхали теперішні воїни
Зберегти
Вигляд

Цієї весни виповнюється 95 років від дня загибелі Головного отамана Холодного Яру Василя Чучупаки, а також 95 років створення Холодноярської бригади та Степової дивізії - добровольчих формацій, які взяли участь у всеукраїнському повстанні проти російських окупантів навесні, влітку й восени 1920 р.

Цьогоріч вшанувати повстанців до Чигирина з᾿їхалося більш, ніж півтисячі бійців українських добровольчих формувань – полку «Азов», батальйону «Айдар», ДУК «Правий сектор», батальйону ім. Кульчицького,  окремої добровольчої чоти «Карпатська Січ», батальйонів «Чернігів», «Миротворець», «Золоті ворота», «Інгул» та ін.

Святіший патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет провів молебень, а також освятив бойові прапори добровольчих батальйонів та холодноярські прапори, які після цього повезуть на фронт.

«Кому допоможе Бог перемогти – злу, неправді? Чи добру і правді? Звичайно, тільки добру і правді. Тому, дорогі браття і сестри, ви повинні всі бути впевнені, що перемога наша, тому що з нами Бог», – сказав у своїй промові Філарет.

Добровольці присяглися служити українському народові. Присягу зачитав 90-річний член ОУН та вояк УПА, один із керівників Кенгірського повстання, Володимир Караташ. А новобранців полку «Азов» просто з Чигирина провели на фронт.

/ Громадське.Черкаси

Пов`язані новини