УКРАЇНА

Хорватія хоче повернути Україні несправні винищувачі — ЗМІ

6 лютого, 2018 13:42
УКРАЇНА/Хорватія хоче повернути Україні несправні винищувачі — ЗМІ
Зберегти
Вигляд
lead
Хорватія хоче повернути Україні чотири винищувачі МіГ-21 і просить українське Міністерство оборони замінити їх на справні літаки.

Хорватія хоче повернути Україні чотири винищувачі МіГ-21 і просить українське Міністерство оборони замінити їх на справні літаки.

Про це повідомляє видання Jutarnji List з посиланням на джерела в Міноборони Хорватії.

Країна назвала літаки непридатними до використання. За умовами договору, винищувачі мали пропрацювати до 2023 року, проте «вийшли з ладу» вже у 2016-му. Таким чином, літаки пролітали 100-200 годин замість обіцяних 850.

Міноборони Хорватії вимагає від української сторони надати справні літаки замість неякісно відремонтованих.

Український міністр оборони Степан Полторак в ході візиту до Загребу визнав, що договір був «не зовсім виконаний» та зі «шкодою для хорватської сторони».

У 2014 році Хорватія придбала і модернізувала сім українських винищувачів МіГ-21. Країна заплатила державному підприємству «Укрспецекспорт» близько 13 мільйонів євро. У березні 2016 року Хорватія розпочала розслідування проти Міноборони щодо придбаних в Україні винищувачів.

Поліція виявила — у модернізованих винищувачів були старі запчастини з Болгарії, Алжиру і колишнього Радянського Союзу, що не відповідає технічній документації.

/Анастасія Струк

Пов`язані новини