Раніше на студії «Укранімафільм» могли виробляти до 15 анімаційних фільмів щороку. Зараз про такі показники можна лише мріяти

«Ой-ой, в нас тут ще водичка стоїть на підлозі», — так проводить нам екскурсію нинішній директор «Укранімафільму» Дмитро Лісенбарт приміщенням студії. Зараз він — її єдиний працівник. Висока вологість приміщень та відсутність опалення роблять неможливим анімаційне виробництво.

В 60-х роках «Укранімафільм» (тоді «Творче об'єднання художньої мультиплікації») переїхав на Лісовий масив Києва та розмістився на другому поверсі студії «Київнауфільму». За довгу історію студія виготовила багато культових мультфільмів, таких як «Енеїда», «Як Петрик П’яточкін слоненят рахував», «Як козаки в хокей грали», «Острів скарбів»... 

Зараз на студії не найкращі часи. Режисер Євген Сивокінь згадує, що раніше тут могли виробляти до 15 анімаційних фільмів щороку. Зараз про такі показники можна лише мріяти.

Однак в Україні є студії, які мрії перетворюють на реальність. До прокату готуються повнометражні фільми «Мавка» та «Викрадена принцеса: Руслан і Людмила».

Про те, хто і як займається виробництвом анімаційних мультфільмів — в матеріалі Громадського.

Поділитись: