У Харкові 8 днів поспіль невідомі повідомляють про замінування п'яти бізнес-центрів.

У Харкові 8 днів поспіль невідомі повідомляють про замінування п'яти бізнес-центрів.

Повідомлення про мінування бізнес-центрів надходять до правоохоронців щодня, починаючи з 5 червня. Жодне з них не підтвердилося.

Перелік бізнес-центрів щодня той самий — вулиця Академіка Проскури, Свободи, Алчевських, Богдана Хмельницького і Московський проспект. Інформація надходить до поліції щодня в різний час.

Подібна ситуація склалася і у Львові. Там протягом двох тижнів на «Гарячу лінію Львова» надходили повідомлення про замінування дев’яти бізнес-центрів.

Місцеве управління Служби безпеки встановило, що «мінери» перебувають у Росії.

«Оперативники спецслужби спільно з працівниками Нацполіції з'ясували, що листи надходили з мережі російського інтернет-провайдера Теле2. ІР-адреса «телефонного терориста» зареєстрована в Омську, РФ», — повідомили в СБУ Львівщини.

У прес-службі СБУ Харківської області кажуть, що пошуком харківських «мінерів» займається поліція, а Служба безпеки «їм допомагає».

Громадське звернулося до речниці поліції Харківщини Олени Баранник, проте вона не надала інформації про перебіг розслідування.

«Поки слідство триває. Дані ще не можемо оприлюднити. Поліція працює, відкриваються кримінальні провадження», — повідомила Олена Баранник.

На кожне таке «мінування» витрачається чимало ресурсів: щоразу на об’єкти для перевірки інформації виїжджають слідчо-оперативні групи, кінологічна служба, експерти-криміналісти та вибухотехніки.

Про механізм реагування на «замінування» Громадському розповів начальник кінологічної служби поліції Донецької області Леонід Котов.

«Надходить дзвінок до чергової частини, чергова частина дає команду кінологічному центру і вибухотехнікам. Ось сьогодні у нас Велику Новоселівку «мінували». Туди виїхали оперативна група, кінологи і вибухотехніки. Перший йде завжди кінолог, тому що собака чує запах оксиду гексогену і відрізняє понад мільйон запахів, за ним слідує вибухотехнік. Людей евакуюють ще до приїзду кінологів і вибухотехніків», — сказав він.

Котов додав, що подібні повідомлення вкрай рідко виявляються правдивими, проте правоохоронці зобов'язані відреагувати.

«У нашій практиці випадків мінування, коли дійсно щось було заміновано, не було. Всі повідомлення виявлялися хибними», — резюмував Котов.

Поділитись: