Хто очолить «Мистецький Арсенал»?
7 липня Державне підприємство «Національний культурно-мистецький та музейний комплекс «Мистецький арсенал» отримає нового гендиректора.
24 червня конкурсна комісія затвердила 5 з 7 кандидатур для участі у фінальному етапі конкурсного добору. До складу конкурсної комісії входять Богдан Струтинський (голова комісії), Ганна Чміль, Лариса Мудрак, Іван Зосімов, Владислав Піоро, Олександр Федорук, Марина Антонова, Ольга Говдя, Любомир Михайлина.
Закон України про призначення керівників державних та комунальних закладів культури на конкурсній основі набув чинності 24 лютого. Відтак, «Мистецький Арсенал» став першим закладом, керівника якого обирають за новими правилами, а ДУС як орган управління проведе конкурс.
На думку голови комісії, художнього керівника Київського національного академічного театру оперети Богдана Струтинського, кандидати мають різний досвід та амбіції для займаної посади.
«Очевидний різний рівень підготовки, досвіду і освіти. Є досить сильні кандидати, а є й ті, хто лише висловлює бажання. Дуже важливим є оперування фінансами, кадрова політика, управління проектами, треба мати дуже хороші організаторські здібності. Кожен з кандидатів йде за професійним та емоційним покликом», – вважає Струтинський.
За два тижні відбудеться фінальний етап конкурсу. На ньому кожен з кандидатів має представити по дві стратегії розвитку — на 1 і на 5 років.
Далі – детальніше про тих, хто ж претендує на посаду гендиректора «Мистецького Арсеналу».
ДОПУЩЕНО
1. Оксана Чепелик – архітекторка, художниця і режисерка. Народилася у 1961 році. Навчалася у Київському художньому інституті (нині НАОМА) у 1984 р., закінчила аспірантуру у Москві у 1988 році. Навчалася також за кордоном: 1995 в CIES у Парижі та 1998 року у Амстердамському Університеті.
Наразі працює науковим спеціалістом Інституту проблем сучасного мистецтва НАМУ. Має досвід в управлінні і реалізації кураторських проектів, проведенні персональних та групових виставок.
Голосування: 8 – за, 1 – проти.
Оксана Чепелик. Фото з FB Оксани Чепелик
2. Наталія Заболотна – виконуюча обов'язки генеральної директорки музейного комплексу «Мистецький Арсенал».
Народилася 1973 року. Закінчила Черкаський університет ім. Б. Хмельницького, факультет української філології. Також навчалася у Національній академії внутрішніх справ (правознавство) та Національній академії образотворчого мистецтва і архітектури (мистецтвознавство).
З 2006 по 2010 роки була директором Державного підприємства «Центр ділового та культурного співробітництва «Український дім». А з травня 2010 року займає посаду гендиректора «Мистецького Арсеналу».
Кандидатуру підтримує Київська організація Національної спілки художників України, міський голова Києва Віталій Кличко, віденська компанія Bogner CC KG, НАОМА, МЗС.
Голосування: 9 – за.
Наталя Заболотна. Фото hromadske.ua
3. Федір Александрович – театральний художник і живописець.
Народився 1982 року у родині митців. Навчався у Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, де викладає з 2012 року сценографію.
У 2009 — 2011 роках викладав мистецтво художника у кіно у КНУТКІТ ім. Карпенка-Карого, у 2011 — 2013 роках — історію театру та кіно у КПІ. Брав участь у міжнародних фестивалях, поставив понад 35 вистав у театрах України та Європи, займався незалежним кінематографом.
Голосування: 9 – за.
Федір Александрович. Фото з особистого сайту Федора Александровича
3. Олеся Островська-Люта – екс-зуступниця Міністра культури України, сьогодні — радниця Міністра культури Євгена Нищука.
Народилася у 1978 році. У 2000 році закінчила Національний університет «Києво-Могилянська академія» за спеціальністю «Культурологія». Працювала офіс-менеджером у Міжнародному фонді «Відродження», згодом – помічником директора Благодійного фонду «Центр сучасного мистецтва» та керівником проектів та програм Благодійного фонду «Розвиток України».
Кандидатуру підтримує Фонд «Відродження», Форум видавців у Львові, Національний музей мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків, а також міністр культури Євген Нищук.
Голосування: 9 – за.
Олеся Островська-Люта. Фото з FB Олесі Островської
4. Владислав Тузов – культуролог і економіст.
Народився у 1980 році. Закінчив Національний авіаційний університет за спеціальністю «Облік і аудит», Національну академію керівних кадрів культури і мистецтв за спеціальністю «Образотворче та декоративно-прикладне мистецтво».
У 2012 — 2013 роках займав посаду заступника директора з економічних питань Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України. З 2015 року – радник директора Українського інституту інтелектуальної власності, а також директор з виставкової діяльності Інституту проблем сучасного мистецтва Національної академії мистецтв України.
Голосування: 7 – за, 1 – проти, 1 – утримався.
Владислав Тузов. Фото з FB Владислава Тузова
НЕ ДОПУЩЕНО
1. Валерій Безкоровайний – екс-заступник чинного генерального директора Мистецького Арсеналу Наталії Заболотної.
Протягом 2003 — 2005 років на різних посадах працював у Державному управлінні справами. У 2010 — 2012 роках працював у Мистецькому Арсеналі. Наразі працює заступником директора товариства з обмеженою відповідальністю «Укрконсалтбуд».
Голосування: 6 – проти, 3 – утрималися.
Кандидатуру не допущено через відсутність достатнього досвіду роботи у сфері мистецтва (2,4 роки з необхідних 3).
2. Ярослав Бондарчук – український художник і історик.
Народився 1984 р. Закінчив історичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. З 2010 року працював керівником Центру масових та агітаційних заходів Федерації профспілок України, науковим співробітником Національної бібліотеки ім. В.І. Вернадського та завідувачем науково-видавничого відділу Видавництва «Наукова думка» України.
Був радником директора зі стратегічних питань Інституту системного аналізу та впровадження соціальних проектів «Соцінтел».
Голосування членів комісії: 5 – проти, 4 – утрималися. Кандидатуру не допущено через відсутність рекомендаційних листів.
- Поділитися: