Хто очолить новий уряд Великої Британії?

default/Хто очолить новий уряд Великої Британії?
Зберегти
Вигляд

Сьогодні у Великій Британії день тиші перед парламентськими виборами 7 травня.

Згідно з результатами опитування громадської думки, яке кілька годин тому опублікувало агентство Opinium Research, консерватори випереджають лейбористів на 1%. За торі планують віддати свої голоси 35% опитаних британців, 34% – думають голосувати за партію Еда Мілібенда. 12% виборців симпатизують партії незалежності Сполученого Королівства (UKIP), 8% – готові голосувати за ліберальних демократів, а 6% – за партію зелених.

Водночас соціологічні опитування інших агентств демонструють однакові рейтинги популярності партій консерваторів та лейбористів. Соцопитування також свідчать, що жодна з цих партій не набере більшості для самостійного формування кабінету міністрів. У такому випадку переможець змушений буде домовлятись із меншими політичними силами. Такий парламент у Великій Британії називають «підвішеним».

Про перспективи «підвішеного» парламенту в сьогоднішній програмі Громадське.світ розповів Гулівер Креґ, британський журналіст, кореспондент телеканалу France 24 та видання The Economist.