УКРАЇНА

Художню виставку «Виховні акти» закривають через день після відкриття

2 липня, 2018 17:23
УКРАЇНА/Художню виставку «Виховні акти» закривають через день після відкриття
Зберегти
Вигляд
Кураторки виставки Альона Мамай і Валерія Зубатенко змушені передчасно закрити виставку, присвячену темі цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів.

Кураторки виставки Альона Мамай і Валерія Зубатенко змушені передчасно закрити виставку, присвячену темі цензури та насилля в суспільному житті, зокрема з боку праворадикальних рухів.

Про це повідомляє кореспондентка Громадського.

Зазначається, що в експозиції представлені роботи 18 українських митців, серед них Володимир Кузнєцов, Давід Чичкан, Микита Кадан, Марія Куліковська, Дана Кавєліна. Через погрози з боку праворадикалів, про які заявляли організатори, відкриття виставки відбулося в умовах посиленої охорони з боку правоохороних органів.

Виставка відкрилася 15 квітня в арт-просторі «СКЛО», що знаходиться в приміщенні Національного педагогічного університету імені Драгоманова, і мусила тривати два тижні. Проте вже наступного дня кураторка арт-простору Вікторія Шеховцова почала наполягати на тому, аби всі роботи були зняті, аргументуючи це прагненням уникнути агресії з боку праворадикальних груп.

Кураторки виставки повідомляють також про тиск із боку адміністрації ВНЗ: «Такi випадки iнституцiйної цензури тiльки в Києвi вiдбувались неоднoразово, починаючи iз закриття виставки «Українське тiло» в НаУКМА i продовжуючи цензуруванням роботи Давида Чiчкана в музеї Тичини».

Наразі кураторки виставки змушені шукати нове приміщення для експозиції.

Раніше троє чоловіків у масках зірвали засідання «Гендерного клубу», яке відбувалося в інституті імені Драгоманова. Двоє присутніх на заході постраждали через застосування перцевих балончиків.

/ Анна Єресько

Пов`язані новини