Культура

Художник Микита Кадан отримав Премію Малевича

18 листопада, 2016 19:07
Культура/Художник Микита Кадан отримав Премію Малевича
Зберегти
Вигляд
lead
18 листопада художнику Микиті Кадану вручили Премію Малевича. Цю нагороду Польський інститут в Україні присуджує раз на два роки за внесок у розвиток сучасного мистецтва.

18 листопада художнику Микиті Кадану вручили Премію Малевича. Цю нагороду Польський інститут в Україні присуджує раз на два роки за внесок у розвиток сучасного мистецтва. У 2016-му фіналістами премії також стали Леся Хоменко, Микола Рідний, Роман Мінін.

Микита Кадан, фото: pinchukartcentre.org

Художник Микита Кадан звертається до тем праці, декомунізації, пам’яті та провини, міських перетворень. Є учасником мистецької групи Р.Е.П. та кураторської асоціації «Худрада». Художник отримав премію PinchukArtCentre у 2009-му та спеціальну відзнаку Future Generation Art Prize у 2014-му році.

Лауреат премії отримує грошову винагороду в розмірі 3000 євро та резиденцію в Центрі Сучасного Мистецтва «Замок Уяздовський» у Варшаві в 2018 році. Крім того, всі четверо фіналістів, а також представники інституцій, що їх номінували, будуть запрошені в навчальну подорож до Польщі в 2017 році.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: МИТЦІ В АВАНГАРДІ. ХТО ЗДОБУВАВ ПРЕМІЮ МАЛЕВИЧА І ЩО ВОНА ДАЄ УКРАЇНСЬКИМ ХУДОЖНИКАМ

На церемонії нагородження свого кандидата також обрала Києво-Могилянська бізнес школа. Нагорода «за проривні концепти» дісталася Лесі Хоменко.

Раніше лауреатами Премії ставали Алевтина Кахідзе (2008), Стас Волязловський (2010), Жанна Кадирова (2012) і Лада Наконечна (2014).

Пов`язані новини