Художник Пьотр Павлєнський подав скаргу на свій арешт в Європейському суді з прав людини (ЄСПЛ), передає «Комерсант». Павленський назвав арешт необґрунтованим і є надмірним тиском держави.

«Павлєнський не повинен нести відповідальність за несхвалення своєї художньої роботи з боку співробітників поліції або ФСБ», - йдеться в документі.

Представник художника в ЄСПЛ Іріна Хрунова заявила, що він проводив мистецьку акцію, в ході якої ніхто не постраждав, а також не намагався переховуватися від поліцейських, які його затримували.

«Суд, розглядаючи клопотання про арешт, не спробував врахувати, що Павленський - художник, підійшов до питання формально. Крім того, тяжкість наслідків невелика, ніхто в ході будь-якої акції не постраждав», - заявила Хрунова.

Нещодавно Павлєнському перекваліфікували статтю — знищення або пошкодження об'єктів культурної спадщини.

Нагадаємо, 9 листопада Павлєнський приїхав до центрального управління Федеральної служби безпеки на Луб'янці з каністрою бензину. За кілька секунд він облив бензином дерев'яні двері будівлі та підпалив їх.

Суд звинувачує художника у «вандалізмі за мотивами ідеологічної ненависті».

Як пояснив Павлєнський, його акція називається «Загроза». На його думку, ФСБ загрожує всім росіянам.

Сам він неодноразово просив перекваліфікувати пред'явлене йому обвинувачення на тероризм, оскільки саме за цією статтею за підпал приймальні «Єдиної Росії» засудили українського режисера Олега Сенцова.

/ скрін з відео

Поділитись: