Війна

Хуг про відкриття КПВВ «Золоте»: Будь-яка дорога на лінії зіткнення повинна бути відкрита

23 жовтня, 2017 12:22
Війна/Хуг про відкриття КПВВ «Золоте»: Будь-яка дорога на лінії зіткнення повинна бути відкрита
Зберегти
Вигляд
Пункт пропуску через лінію зіткнення «Золоте» у Луганській області має бути відкритий за будь яких умов і нараз сторони сприяють цьому.

Пункт пропуску через лінію зіткнення «Золоте» у Луганській області має бути відкритий за будь яких умов і нараз сторони сприяють цьому.

Про це в інтерв'ю Громадському заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ в Україні Александр Хуг.

«У першу чергу треба дуже чітко розуміти, що будь-яка дорога, що проходить через лінію зіткнення повинна бути відкрита. Будь-яка, і в Щасті також. У жодних домовленостях немає положення, що дороги мають бути закриті. Це місцеві прояви», — сказав Хуг.

Він додав, що минулого тижня місія ОБСЄ сприяла розмінуванню узбіч дороги по обидва боки від лінії зіткнення поблизу КПВВ.

«Ми вважаємо позитивним знаком те, що це відбулося і впевнені, що сторони досягнуть домовленості про відкриття цієї дороги», — додав він.

«Цивільні, з якими ми постійно спілкуємось кажуть нам, що  ... вона (лінія зіткнення, —ред.) повинна бути відкрита, тому що вони хочуть відвідувати своїх рідних, вести дітей в школу, їздити за своїми пенсіями», — наголосив він.

Також він зазначив, що наразі сторони мають бажання співпрацювати і координувати дії, аби таки відкрити КПВВ «Золоте».

«Я не намагаюсь говорити дипломатично, але вказування на когось пальцем не зарадить ситуації, треба аби обидві сторони були готові, бо інакше це не запрацює», — підкреслив Хуг.

Нагадаємо, 18 жовтня Тристороння контактна група в Мінську домовилась про відкриття пункту пропуску «Золоте» в Луганській області.

У п'ятницю голова Луганської облдержадміністрації Юрбій Гарбуз повідомив, що бойовики зірвали відкриття контрольно-пропускного пункту «Золоте».

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Пов`язані новини