ENRU

Кіберполіція надала рекомендації провайдерам з блокування російських сайтів

Департамент кіберполіції Національної поліції України надав практичні рекомендації українським інтернет-провайдерам із блокування доступу до веб-ресурсів, які наразі є забороненими указом президента.

Про це повідомляє прес-служба відомства.

Департамент представляє такі методи блокування, як блокування за IР-адресами, за допомогою DNS та по URL. Найбільш ефективним методом серед них працівники поліції виділяють саме блокування ресурсів за допомогою блокування IР-адреси.

«Кіберполіція звертає увагу користувачів, що останнім часом у мережі швидко розповсюджуються спеціалізовані браузери. Вони, під легендою надання можливості здолати обмеження доступу до заблокованих ресурсів, насправді отримують повний доступ до операційної системи та персональних даних користувача. У подальшому, отримана зловмисниками інформація може використовуватись ними на власний розсуд», — наголошується у повідомленні.

У Кіберполіції відзначили, що зважаючи на представлену інформацію треба:

- на рівні організації заборонити використання браузеру «FreeU»;

- пояснити співробітникам, що використання цього та подібних програмних продуктів (наприклад «Yandex browser with protect» для смартфонів, що працюють на базі OS Android) призведе до компрометації даних підприємства, а також персональних даних співробітників;

- у випадку виявлення факту встановлення — за можливості, штатними засобами, відновити стан операційної системи до моменту встановлення таких програм, а у випадку невдачі — перевстановити операційну систему.

Нагадаємо, що рішенням Ради нацбезпеки та оборони в Україні заборонили використання російських соцмереж «Вконтакте», «Одноклассники», а також сервісу «Яндекс».

Пізніше повідомлялося, що «ВКонтакте» пропонує українцям перероблений браузер «Аміго» з Tor для обходу блокування. Творці браузера були приховані, однак тепер в Mail.Ru Group підтвердили, що це їхній продукт.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram