Технології

Кіберполіція пропонує визначити криптовалюту електронними коштами

29 січня, 2018 15:20
Технології/Кіберполіція пропонує визначити криптовалюту електронними коштами
Зберегти
Вигляд
У Кіберполіції України закликали визначити статус криптовалюти. Начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк зазначив, що за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів.

У Кіберполіції України закликали визначити статус криптовалюти. Начальник департаменту кіберполіції Сергій Демедюк зазначив, що за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів.

Про це повідомляє прес-служба Кіберполіції.

«Де-факто, за всіма ознаками криптовалюта може відноситься до електронних коштів — одиниць вартості, які зберігаються на електронному пристрої і приймаються, як засіб платежу...

Кіберполіція підтримує ідею легалізації криптовалюти в Україні, а також процесу її майнінгу (щонайменше, це прирівняти її до електронних коштів). Також підтримується ідея використання технології Blockchain у державному та приватному секторах», — сказав Демедюк.

За його словами, треба якнайшвидше урегулювати на законодавчому рівні питання пов'язані з використанням криптовалют, а також впровадження необхідного оподаткування операцій з купівлі чи продажу криптовалюти.

«Оскільки обіг криптовалют та їх статус в Україні не визначений, зловмисники активно використовують її для анонімізації своїх злочинних дій. У той же час, громадяни все частіше стають жертвами шахраїв під час операцій з криптовалютою, не маючи при цьому повноцінного захисту від правоохоронних органів», — зазначив Демедюк.

У Кіберполіції пропонують, щоб усі операції з криптовалютою в Україні проводились з обов'язковою ідентифікацією власника криптовалютного гаманця, оскільки основною проблемою правоохоронців у світі є саме підтвердження права власника гаманця на його власність, а отже і визначення його потерпілим.

11 січня повідомлялося, що Національний координаційний центр кібербезпеки визначить порядок функціонування в Україні ринку криптовалюти. У жовтні у Верховній Раді зареєстрували проект, який  пропонує Нацбанку контролювати обіг криптовалют в Україні. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖBitcoin та Blockchain: що це таке і як працює в Україні та світі

Пов`язані новини