Українська кіберполіція ліквідували сервери управління бот-мережею для розсилки спаму

Вона була сформована зі зламаних серверів цілого ряду приватних українських та закордонних компаній, заражених шкідливою програмою Linux/Mumblehard, повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції Національної поліції України.

Кількість таких серверів варіювалося в різні проміжки часу і, станом на березень 2016 року, перебуваючи в 63 країнах світу, становила близько 4000, 33 з яких українські.

Зловмисники могли віддалено виконувати команди на заражених серверах, отримувати несанкціонований доступ до оброблюваної ними інформації та несанкціоновано використовувати їх обчислювальні ресурси.

«Сервер управління бот-мережею Mumblehard, адміністрований російськими спамерами, був відшуканий у південних регіонах нашої країни», – повідомляють у кіберполіції.

Наразі вжито заходів щодо ліквідації кіберзагрози та розшуку причетних до злочину осіб. «Після завершення процесуальних дій, пов'язаних з документуванням, було проведено ряд інших слідчих дій, результатом яких стало відключення сервера управління бот-мережею і ліквідація пов'язаної з ними загрозою», – йдеться в повідомленні.

Раніше хакери вчинили атаку на три на українські обленерго.

Поділитись: