УКРАЇНА

Кіберполіція викрила 19-річного хлопця, який продавав комп’ютерні віруси

8 вересня, 2018 21:30
УКРАЇНА/Кіберполіція викрила 19-річного хлопця, який продавав комп’ютерні віруси
Зберегти
Вигляд
Співробітники кіберполіції на Сумщині викрили 17-річного мешканця Кривого Рогу, підозрюваного у створенні та продажу шкідливого програмного забезпечення (комп’ютерних вірусів), яке використовувалося зокрема для викрадення паролів та інших даних інтернет-банкінгу громадян.

Співробітники кіберполіції на Сумщині викрили 17-річного мешканця Кривого Рогу, підозрюваного у створенні та продажу шкідливого програмного забезпечення (комп’ютерних вірусів), яке використовувалося зокрема для викрадення паролів та інших даних інтернет-банкінгу громадян.

Про це повідомляє прес-служба Департаменту кіберполіції.

«Зловмисник створив шкідливе програмне забезпечення, яке, потрапляючи в комп’ютер постраждалого, викрадало паролі та логіни  інтернет-банкінгу та акаунтів в соціальних мережах. Крім того, розроблена хакером програма надавала доступ до веб-камери ураженого компютера, у результаті чого зловмисники могли стежити за власником техніки», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що правоохоронці провели обшук у помешканні підозрюваного та виявили комп’ютерну техніку, яка підтверджує факт розробки хлопцем шкідливого програмного забезпечення.

За даними відомства, гроші за свій «товар» підозрюваний отримував на електронний гаманець російської платіжної системи, після чого переводив на особистий рахунок одного із українських банків.

«Окрім комп’ютерної техніки у його помешканні поліцейські виявили підроблені посвідчення працівника МВС та дитини-сироти, а також перероблений пістолет без будь-яких дозвільних документів. За словами власника, зброю він переробив самостійно», — розповіли в кіберполіції.

За цим фактом правоохоронці відкрили кримінальне провадження за статтею 361-1 Кримінального кодексу (Створення з метою використання, розповсюдження або збуту шкідливих програмних чи технічних засобів, а також їх розповсюдження або збут).

Як повідомлялося, у США арештували трьох громадян України за підозрою в причетності до хакерського угруповання «Fin7», також відомого як «Carbanak».

У березні в Іспанії заарештували українця — лідера хакерського угруповання Cobalt.

Пов`язані новини