24 жовтня на системи столичного метрополітену та Міжнародного аеропорту «Одеса» було здійснено кібератаку. У кіберполіції зазначили, що це поодинокі атаки типу «drive-by-download» з використанням програми шифрувальника, який отримав назву «BadRabbit».

Працівники кіберполіції встановили, що в коді атаки «BadRabbit» були виявлені відсилання до фентезійного телесеріалу «Гра престолів».

Про це повідомляє прес-служба кіберполіції.

«Наприклад, заплановані завдання мають імена трьох драконів з серіалу: Drogon, Rhaegal, Viserion. Раніше схожі послання до популярної фентезійної саги були помічені світовими експертами в складі одного з скриптів, який використовувався для розповсюдження відомого шифрувальника «Locky»», — ідеться у повідомленні.

Для розповсюдження вірусу використовувались «фейкові» оновлення програмного забезпечення «Adobe Flash Player». Про це можна говорити на підставі попереднього аналізу даних, отриманих у результаті роботи фахівців підрозділу.

Нагадаємо, у вівторок, 24 жовтня, на системи столичного метрополітену та Міжнародного аеропорту «Одеса» було здійснено кібератаку. Це поодинокі атаки типу «drive-by-download» з використанням програми шифрувальника, який отримав назву «BadRabbit».

У поліції додали, що у коді «BadRabbit» є дубльовані та аналогічні елементи коду «Petya»/«NotPetya». Також кіберполіція надала перелік уражених інтернет сайтів, з яких було зафіксовано поширення фальшивих оновлень «Flash».

Нагадаємо, 27 червня комп’ютерний вірус-вимагач атакував українські банки, державні та приватні підприємства, медіа, державні відомства. Вірус також уразив комп’ютери підприємств Європи та США.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Цифровий апокаліпсис через недбалість: що треба знати про наймасштабнішу хакерську атаку в Україні.

Підписуйтесь на наш канал у Telegram

Поділитись: