Кілька сотень людей із різних політичних партій та громадських організацій мітингують під Верховною Радою, вимагаючи від депутатів ухвалити новий закон про вибори.

Кілька сотень людей із різних політичних партій та громадських організацій вранці 17 травня прийшли на мітинг під Верховною Радою, вимагаючи від депутатів ухвалити новий закон про вибори.

Про це повідомляє кореспондент Громадського.

Учасники акції вимагають ухвалити законопроект, який вже кілька років лежить у стінах парламенту й очікує на остаточний розгляд.

Учасники акції під стінами парламенту за новий виборчий закон Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Документ передбачає зміну виборчої системи, аби люди голосували на виборах через пропорційну систему з відкритими регіональними списками. Зараз же депутати обираються в парламент через мажоритарну систему і через систему закритих партійних списків.

Організаторами акції виступили, зокрема, партії «Свобода», «Національний корпус», «Народний рух України» та громадський рух «Чесно».

Учасники акції під стінами парламенту за новий виборчий закон Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

«Я сам обирався через «мажоритарку» і маю визнати, що це — корінь зла. Депутати підкуповують виборців на своїх округах і таким чином проходять до парламенту, аби просувати свої бізнесові інтереси. Ми вимагаємо це змінити», — сказав у коментарі Громадському народний депутат від «Свободи» Юрій Левченко.

Учасники акції кажуть, що є всі шанси для того, аби новий закон про вибори депутати ухвалили вже в цьому році.

Учасник акції під стінами парламенту за новий виборчий закон Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

«Якщо тут буде стояти не сотні людей, а тисячі, то ми зможемо змінити цю закоренілу систему і перейти до чесних і демократичних виборів. Депутатам потрібний легкий пинок під одне місце, аби від гучних заяв перейти до виконання обіцянок», — сказав Громадському учасник акції Андрій.

Учасники акції під стінами парламенту за новий виборчий закон Фото: Дмитро Реплянчук/Громадське

Зараз в Україні застосовуються різні виборчі системи: на виборах президента та місцевих виборах — мажоритарна, на виборах народних депутатів — змішана. Пропорційна виборча система в Україні не діє.

Пропорційна система з відкритими списками передбачає 27 великих округів, де партії виставлятимуть на кожному окрузі мінімум п’ятьох кандидатів. Виборець, окрім того, що голосує за партію, зможе віддати голос і за конкретного кандидата в цій партії.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: «Нові лідери»: що це за проект і чому через нього сваряться у Facebook

Поділитись: