У Чернігові кількість госпіталізованих внаслідок спалаху вірусного гепатиту «А» у школі № 7 зросла до 27 людей.

Про це повідомляє пресслужба Чернігівського обласного лабораторного центру МОЗ України.

Зазначається, що всього станом на 7 листопада зареєстровано 29 хворих, зокрема 24 дитини та 5 дорослих.

«Хворим встановлено діагноз вірусний гепатит «А» середнього ступеня тяжкості, підтверджений лабораторно. На сьогоднішній день 27 хворих госпіталізовано», - йдеться у повідомленні.

У відомстві додали, що у 20 хворих діагноз підтверджено імунологічно.

Раніше повідомлялось про 23 госпіталізованих.

Нагадаємо, через ситуацію у чернігівській школі поліція розпочала кримінальне провадження за ч. 1 ст. 325 КК України («Порушення санітарних правил і норм щодо запобігання інфекційним захворюванням та масовим отруєнням»).

Гепатит А – захворювання печінки, спричинене вірусом. На відміну від гепатитів В і С, гепатит А не провокує розвиток хронічної хвороби печінки та рідко закінчується смертю. Гепатитом А можна заразитись через продукти чи воду, забруднені фекаліями інфікованої людини. Захворювання найчастіше передається через брудні руки, коли інфікована людина готує їжу. Також вірус може передаватись при тісному фізичному контакті з інфікованою людиною.

Профілактика гепатиту А передбачає: дотримання правил гігієни (мити руки з милом перед приготуванням і вживанням їжі, після кожного відвідування туалету), споживання кип'яченої води, ретельне миття фруктів та овочів, відмову від самолікування.

Поділитись: