Кількість загиблих унаслідок цунамі на індонезійських островах Ява та Суматра збільшилася до щонайменше 280. Цунамі почалося після підводного зсуву, викликаного виверженням вулкану Кракатау.

Жителі прибережних районів змушені були евкуюватися у райони, які розташовані вище над рівнем моря. Нині вже евакуювалися понад 3 тисячі громадян.

Представник агенції з боротьби зі стихійними лихами провінції Батен на ім'я Джоні зазначив, що більшість жертв цунамі — це індонезійські відпочивальники.

Окружний воєнний командир Дуді Дрівіаді зазначив, що рятувальники та волонтери планують обстежити щонайменше 100 кілометрів узбережжя в пошуках жертв.

Раніше було відомо про 222 загиблих унаслідок стихійного лиха.

Зазначимо, 22 грудня на індонезійські острови Ява та Суматра обрушилося цунамі. Місцева влада попередила жителів прибережних районів навколо Зондської протоки (знаходиться між островами Ява та Суматра) та туристів триматися подалі від пляжів, адже сильні припливи можуть зберігатися до 25 грудня.

Департамент консульської служби МЗС порадив українцям утриматися від поїздок до узбереж індонезійських провінцій Лампунг та Бантен, включно з популярними туристичними об’єктами вздовж берегової лінії міста Аньєр, через цунамі.

В Індонезії востаннє потужнє цунамі було у вересні — 28 вересня землетрус спричинив цунамі, яке обрушилося на індонезійський острів Сулавесі. Загинули понад 2 тисяч людей, 80 тисяч залишилися без даху над головою, близько 70 тисяч будинків повністю зруйновано. Сума збитків за оцінкою Національного агентства із запобігання стихійних лих Індонезії — щонайменше 911 мільйонів доларів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Індонезійська стихія: як землетруси й цунамі нищать найбільшу острівну державу світу.

Поділитись: