Кількість загиблих внаслідок паводків у Європі зросла до 150 людей. У країнах побоюються більшої кількості жертв

У країнах Західної Європи кількість загиблих внаслідок масштабних паводків зросла до понад 150 людей. Рятувальники продовжують пошуки, оскільки сотні людей вважаються зниклими безвісти.
Про це пише AP.
До суботи, 17 липня, вода відходила у більшій частині постраждалих регіонів. Проте чиновники побоюються, що у зруйнованих легкових і вантажних автівках може виявитися більше загиблих.
Через негоду найбільше постраждала Німеччина. Щонайменше 90 людей загинули у районі Арвайлер, що на території землі Рейнланд-Пфальц. У районі також повідомляли, що 1300 людей вважаються зниклими безвісти через відсутність мобільного зв'язку. Влада каже, що ця цифра «зменшується щогодини».
Міністр внутрішніх справ Рейнланд-Пфальцу вважає, що потрібно готуватися до збільшення кількості жертв.
«Коли ви довго нічого не чули від людей, потрібно боятися найгіршого», — сказав міністр Роджер Левенц, передає BBC.
Окрім району Арвайлер, на території землі Рейнланд-Пфальц повідомляється про загибель ще 63 людей. Щонайменше 43 людини загинули на землі Північний Рейн-Вестфалія.
У німецькому місті Ерфтштадт, неподалік від Кельна, влада стурбована, що деякі люди могли опинитися у пастці під власними будинками. Поки про жертв у місті не повідомлялось.
У Бельгії кількість загиблих зросла до 27. Прем'єр-міністр країни Александер де Кроо оголосив 20 липня національним днем жалоби. За його словами, цей паводок може бути «найбільшою катастрофою в історії країни».

У Нідерландах тисячі людей покинули свої домівки у провінції Лімбург через негоду. Вода, яка заполонила міста через прорвану дамбу, почала відступати, й уже 16 липня жителі змогли повернутися у свої домівки.
У Швейцарії декілька річок та озер вийшли з берегів. Людей у Базелі просили триматися якомога далі від річки Рейн, а у місті Люцерн влада закрила декілька пішохідних мостів. Про загиблих там не повідомляють.
Чому сталися паводки?
У Німеччині, Бельгії, Швейцарії, Люксембурзі та Нідерландах тривали рясні дощі, через що річки й озера вийшли з берегів, а деякі дамби прорвало. Європейські лідери звинувачують в екстремальних погодних умовах зміни клімату. Експерти кажуть, що рясні дощі більш імовірні внаслідок глобального потепління.
Однак науковці кажуть, що не змогли передбачити інтенсивність дощів, а також те, наскільки спекотною буде погода у Північній Америці. Вчені кажуть, що наразі їхні комп'ютери не можуть визначити, наскільки екстремальними будуть погодні умови у конкретних країнах.
- Поділитися: