Детективи Національного антикорупційного бюро отримали 6 облаштованих кімнат із вбудованими відеокамерами для проведення допитів.

Про це повідомляє прес-служба НАБУ.

«При підтримці Консультативної місії ЄС було відремонтовано приміщення та обладнано сучасними камерами, одна з яких вмикається автоматично при вході в приміщення і знімає загальний план, а інша – безпосередньо учасника кримінального провадження», — йдеться в повідомленні.

За інформацією відомства, записи таких допитів будуть зберігатися на окремому реєстраторі для зчитування інформації.

«Це дуже важливий крок для якісної роботи детективів, що дасть змогу більш ефективно та прозоро проводити допити. А такі електронні носії долучати у якості речових доказів в рамках кримінального провадження», — зазначив перший заступник директора Бюро Гізо Углава. 

 

Фото nabu.gov.ua

Також, до кінця серпня експерти ЄС планують провести тренінги для детективів щодо проведення допитів із використанням відеофіксації та приєднання електронних записів до кримінального провадження.

Нагадаємо, під стінами Генпрокуратури пройшов мітинг з вимогою припинити тиск на НАБУ.  

Про відкритий конфлікт між НАБУ та ГПУ стало відомо 5 серпня, коли представники Генпрокуратури прийшли до офісу Бюро для проведення обшуків. Очолював посланців з ГПУ Дмитро Сус із департаменту особливо важливих економічних справ. Керівництво НАБУ відмовилося пускати прокурорів і навіть залучило власний спецназ. Як заявили в Бюро — «для уникнення провокацій».

Однак, прес-секретар Генпрокурора Лариса Сарган пізніше написала у Facebook, що слідчі ГПУ все ж вилучили певну частину документів. Предметом конфлікту стали матеріали, які стосувалися проведення негласних слідчих дій, зокрема – прослуховування телефонів.

Директор Національного антикорупційного бюро Артем Ситник заявив, що детективи НАБУ відкрили кримінальне провадження проти співробітників Генпрокуратури за незаконне викрадення і тортури. 

Про ситуацію між НАБУ та Генпрокуратурою читайте в матеріалі Громадського: «НАБУ проти всіх: Чому виник конфлікт між Генпрокуратурою та Антикорупційним бюро».

Поділитись: