Чеський кінематографічний та телевізійний союз FITES нагородив українського кінорежисера Олега Сєнцова спеціальною премією журі.

Про це повідомила представник чеської організації People in Need Олена Іванців у Facebook.

За її словами, нагородження відбулося під час церемонії вручення премій Trelobit Beroun, яка проводиться в Чехії з 1966 року.

«Члени союзу надіслали Олегу відкритий лист та вкотре нагадали про незаконне утримування Олега в Росії. Нагороду прийняли Amnesty International в Чехії, які передадуть її родичам Олега», – заявила Іванців.

25 серпня Північно-Кавказький військовий окружний суд у Ростові-на-Дону визнав Сенцова винним у створенні терористичного угрупування та керуванні ним, підготовці теракту, призначивши покарання у вигляді 20 років позбавлення волі. Українського активіста Олександра Кольченка засуджено до 10 років позбавлення волі.

Олега Сенцова та Олександра Кольченка заарештували навесні 2014 року в Криму, після анексії півострова Росією. Сенцов і Кольченко свою провину заперечують. Правозахисний центр «Меморіал» визнав підсудних політв’язнями. Міжнародна правозахисна організація Amnesty International в Україні закликає Росію зняти обвинувачення проти Сенцова й Кольченка.

/фото facebook olena ivantsiv

Поділитись: