XIV Міжнародний фестиваль документального кіно про права людини Docudays UA назвав фільми-переможці чотирьох конкурсних програм.

Конкурсна програма цьогорічного фестивалю була розділена на чотири категорії: DOCU/Україна, DOCU/Коротко, DOCU/Права та DOCU/Життя.

Переможцями категорій стали: 

DOCU/Україна — Анастасія Максимчук з фільмом «Укриття». Спеціальну відзнаку отримала стрічка «Ленінопад» Світлани Шимко.

DOCU/Життя — Дженні Ґейдж з фільмом «Усі ці нерви».

DOCU/Коротко — Майте Альберді та Ґ’єдре Жіките з фільмом «Я не тутешня».

DOCU/Права — Якоб Пройсс з фільмом «Пол приходить з-за моря: щоденник зустрічі».

Приз глядацьких симпатій отримав фільм «Народжені бути вільними» Ґаяне Петросян. Всього за час фестивалю проголосувало 11 258 глядачів.

Приз дистриб'юторської компанії «Letter To Fest» дістався картині «До скорого» Юлії Кочетової-Набожняк.

Приз команди фестивалю імені продюсера фестивалю Андрія Матросова отримала стрічка «Амазона» Клер Вайскопф.

Цього року до української програми увійшли короткометражні картини від переможців конкурсу «The Guardian іде в Україну». 

На церемонії закриття фестивалю пройшла акція на підтримку українського режисера Олега Сенцова, засудженого до 20 років ув'язнення в Росії. Під час Docudays UA також відбулася українська прем'єра стрічки «Процес» про перебіг справи Олега Сенцова. 

Акція на підтримку Олега Сенцова на закритті Docudays UA. Фото надано прес-службою фестивалю

Тема цьогорічного фестивалю Docudays UA — «4° Прощавай, людино!», що розглядає кліматичні зміни внаслідок діяльності людини. Стрічкою-закриттям стала «День звільнення», що розповідає про концерт арт-рок-гурту Laibach у Північній Кореї.

Поділитись: