Суд кіпрського міста Лімасол наклав арешт на активи українського олігарха Дмитра Фірташа у цій країні на загальну суму 46 мільйонів доларів. Приводом став позов російського державного банку «ВТБ».

Про це пише російський «Комерсант» з посиланням на власні джерела.

Зазначається, що російський «ВТБ» подав до компанії Фірташа Group DF позов за те, що її заводи, які працюють в анексованому Криму, заборгували банку близько 2,5 мільярда російських рублів.

Зокрема, заборгували російському банку компанії «Юкрейніан Кемікал Продактс» та «Титанові інвестиції» за кредитами, які ці компанії взяли у банку ще у 2015 році. Зазначається, що з 2016 року позичальник «забув» про свої зобов’язання перед «ВТБ» та не погашав борг.

Окрім позову на Кіпрі російський «ВТБ» подавав позов проти титанових компаній Фірташа в Росії. Так, суд Москви ухвалив вирок, яким зобов’язав компанію «Титанові інвестиції» виплатити «ВТБ» 39,4 мільйона доларів. Однак невдовзі ця компанія Фірташа, яка зареєстрована у Росії, оголосила про своє банкрутство.

Останнє рішення кіпрського суду наклало арешт на майно Фірташа на Кіпрі, водночас розгляд справи по суті почнуть розглядати лише наприкінці січня 2019 року.

Зазначимо, що Дмитро Фірташ є однією з найбагатших людей України. Зокрема, йому належать майже всі українські облгази, підприємства металургійного комплексу та інші великі компанії. Наразі Фірташ перебуває в Австрії, де тривають судові процеси щодо його екстрадиції до США.

Поділитись: