Киргизстан звинуватив Таджикистан в обстрілі житлових будинків. Через конфлікт між країнами вже загинули 45 людей
Прикордонники Киргизстану заявили, що військові Таджикистану обстріляли житлові будинки на кордоні. З 28 квітня там не вщухає збройний конфлікт, унаслідок якого загинули приблизно 45 людей, ще понад 200 дістали поранення.
Як повідомляє «Радіо Свобода», йдеться про ймовірний обстріл одного із сіл в Лейлекському районі Киргизстану. Через конфлікт між країнами жителі села вже були евакуйовані.
Киргизькі прикордонники заявляють, що Таджикистан стягує війська до кордону. Водночас президенти країн Емомалі Рахмон (Таджикистан) та Садир Жарапов (Киргизстан) укотре провели розмову та заявили, що домовляються про припинення вогню, передає киргизька служба «Радіо Свобода».
Напередодні, 30 квітня, делегації Таджикистану і Киргизстану домовилися відвести всі війська від спільного кордону. Однак зупинити конфлікт це не допомогло.
Що передувало?
28 квітня на кордоні Киргизстану і Таджикистану місцеві жителі закидали одне одного камінням і розпочали перестрілку. Наступного дня конфлікт уже спалахнув між силовиками.
За даними киргизьких силовиків, причиною конфлікту стало встановлення таджицькою стороною камери відеоспостереження на електричному стовпі спірного водорозподільного пункту «Головний».
29 квітня міністри закордонних справ домовилися про повне припинення вогню та відвід військових на попередні позиції, однак конфлікт це не зупинило.
У чому причина напруженості на киргизько-таджицькому кордоні?
Із 970 кілометрів киргизько-таджицького кордону країни узгодили лише 519 кілометрів. Решта залишається спірною. Через це там час від часу стаються сутички, які часто закінчуються людськими жертвами.
Одна з причин такої ситуації — таджицький анклав Ворух і великий водозабір на річці Ісфара, пояснює «Російська служба BBC». І анклав, і водозабір розташовані в Баткенській області Киргизстану. Водозабір забезпечує водою населення обох країн. Таджикистан вважає, що Киргизстан несправедливо розподіляє воду, через що анклав Ворух її недоотримує.
Останнє загострення виникло після того, як таджицька сторона вирішила встановити камери відеоспостереження, щоб зафіксувати ймовірні порушення з боку Киргизстану щодо розподілу води з водозабору.
- Поділитися: