Китайські державні медіа закликають бойкотувати Південну Корею через розгортання на її території американської системи протиповітряної оборони.

Китайські державні медіа закликають бойкотувати Південну Корею через розгортання на її території американської системи протиповітряної оборони. За повідомленням офіційних видань, слід переглянути стосунки як із Південною Кореєю, так і з компанією, що надала уряду ділянку для військових цілей, передає Reuters.

Уряд Південної Кореї домовився із США про розміщення системи Terminal High Altitude Area Defense (THAAD) ще минулого року. Заявлена мета — укріплення оборони у відповідь на ракетні погрози з боку Корейської Народно-Демократичної Республіки.

Місцем для розташування системи обрано поле для гольфу біля Сеула, яке перебуває у власності транснаціональної корпорації Lotte Group. Вона дала згоду на використання своєї території задля оборонних цілей 27 лютого.

Китайська сторона побоюється, що розгортання системи THAAD, оснащеної потужними радарами, дозволить спостерігати за тим, що відбувається на території Китаю, і аж ніяк не пов’язане із захистом від КНДР.

Зазначається, що впливове урядове видання Global Times пропонує заборонити діяльність Lotte Group, на території Китаю.

«Ми також пропонуємо китайському суспільству скоординувати добровільне розширення обмежень на Південнокорейську культурну продукцію та розваги, які експортуються до Китаю, і заблокувати їх у разі необхідності», — йдеться в англомовній версії матеріалу китайського видання.

Китайськомовна паперова версія закликає також запровадити обмеження на Південнокорейські мобільні телефони і автомобілі, оскільки Китай виробляє «достатньо замінників» цих товарів.

Офіційне видання Комуністичної партії Китаю People's Daily заявило, що у разі розгортання системи THAAD слід також обмежити і дипломатичні відносини з Південною Кореєю.

Офіційне державне видання Xinhua news agency оголосило про небажаність корпорації Lotte Group у Китаї з міркувань національної безпеки.

Міністерство оборони Південної Кореї зробило заяву про підписання угоди із Lotte Group щодо розташування військової бази на полі для гольфу 28 лютого. Воно також заявляє, що намагатиметься переконати Китай не запроваджувати обмеження на відносини між державами.

Уряд Південної Кореї наполягає на тому, що система THAAD призначена виключно для захисту від КНДР і не має на меті шпигувати за Китаєм. Згідно з повідомленням центрального банку країни, кількість китайських туристів істотно впала, частково через заяви Китаю про розгортання THAAD.

Нагадаємо, після імпічменту президентці Південної Кореї, Міністерство оборони країни наказало посилити заходи з безпеки через можливість провокацій КНДР.

Розвідка Південної Кореї заявила про суттєве прогресування КНДР у створенні ядерної зброї і робила чисельні повідомлення про можливі дати випробувань нової балістичної ракети.

Згодом КНДР провела випробування балістичної ракети і, за інформацією південнокорейської розвідки, планує провести ще одне.

Підписуйтесь на наш канал в Telegram

Поділитись: