Китай у травні імпортував рекордну кількість російської нафти
У травні 2022 року Китай імпортував рекордну кількість російської нафти. Імпорт зріс на 55% порівняно з травнем 2021 року.
Про це повідомляє Reuters.
Згідно з даними Головного митного управління Китаю, російську нафту до країни постачали трубопроводом «Східний Сибір — Тихий океан» і морськими шляхами з європейських та далекосхідних портів росії. У травні до Китаю надійшло 8,42 мільйона тонн нафти (1,98 мільйона барелів на добу). У квітні до Китаю щодоби постачали 1,59 мільйона барелів.
Загальний попит на сиру нафту в Китаї зменшився через коронавірусні обмеження та сповільнення економіки, тож провідні китайські імпортери Sinopec та Zhenhua Oil активізували закупівлю дешевої російської нафти на додачу до постачань з Ірану та Венесуели. Такі дані свідчать про те, що росія може знайти покупців для своєї нафти навіть попри західні санкції та зниження цін.
Крім того, Китай збільшив постачання російського скрапленого природного газу: у травні він сягав майже 400 тисяч тонн, що на 56% більше, ніж у травні 2021-го.
Китай — не єдина країна, яка вирішує постачати російську сировину попри західні санкції. Наприклад, влада Індії прагне подвоїти імпорт нафти з росії зі знижками, які пропонує «Роснефть» через відмову міжнародних покупців укладати угоди з рф після її вторгнення в Україну.
Нафтове ембарго ЄС
3 червня Рада Євросоюзу затвердила шостий пакет санкцій проти росії, який передбачає скорочення імпорту російської нафти. ЄС забороняє закупівлю, імпорт та перевезення сирої нафти та деяких нафтопродуктів із росії до ЄС. Поступова відмова від російської нафти триватиме 6 місяців для сирої нафти та 8 місяців для інших нафтопродуктів.
Тимчасовий виняток передбачається для імпорту сирої нафти нафтопроводом до тих країн-членів ЄС, які через своє географічне положення страждають від специфічної залежності від російських постачань. Однак у ЄС домовились якнайшвидше ухвалити рішення про заборону на імпорт нафти через нафтопровід.
За оцінками брюссельського аналітичного центру Брейгеля, ЄС купує в рф від 3 до 3,5 млн барелів нафти на день і щодня надсилає рф 400 млн доларів. Це становить близько 27% імпорту нафти в ЄС. За даними Міжнародного енергетичного агентства, у 2021 році доходи від продажу нафти й газу формували 45% федерального бюджету росії.
- Поділитися: