Китай засудив саміт G7 і застеріг західних лідерів від тиску на Пекін

Китай різко засудив саміт «Великої сімки», застерігши західних лідерів, які зібрались у японській Хіросімі, не тиснути на Пекін щодо Тайваню та інших питань.
Про це передає New York Times.
«G7 говорить високими тонами про "рух до мирного, стабільного, процвітаючого світу", але те, що вона робить, — це перешкоджає міжнародному миру, завдає шкоди регіональній стабільності та пригнічує розвиток інших країн», — заявили в Міністерстві закордонних справ КНР.
У Китаї стверджують, що G7 «проігнорувала серйозне занепокоєння Китаю та наполягла на маніпулюванні темами, пов’язаними з Китаєм, паплюженням та нападками на Китай, а також грубому втручанні у внутрішні справи Китаю».
Китайське міністерство оприлюднило свою заяву після того, як лідери G7 у Хіросімі закликали до «конструктивних і стабільних відносин» із Китаєм, а також до миру та стабільності в протоці між Китаєм і Тайванем. У комюніке також закликали Китай використати свій вплив на росію, щоб змусити її вивести війська з України.
У Китаї заявили, що навіть відносно м'які коментарі лідерів G7 щодо Тайваню є «неприйнятним втручанням».
«Тайвань — це китайський Тайвань. Розв'язання тайванського питання — це справа самого китайського народу», — стверджують у МЗС КНР. Там додали, що заява G7 «рівносильна підтримці незалежності Тайваню, і результат лише створить серйозні потрясіння для миру та стабільності в Тайванській протоці».
У своїй заяві китайська сторона, однак, не коментує заклик лідерів G7 до Пекіна тиснути на росію, щоб та відмовилася від продовження війни в Україні.
Саміт G7 у Хіросімі
У Хіросімі, що в Японії, 19 травня розпочався саміт лідерів країн «Великої сімки». Він триватиме три дні.
Напередодні лідери пообіцяли забезпечити поразку росії у війні проти України та підтримати справедливий мир, заснований на повазі до міжнародного права.
На саміті лідери країн-учасниць G7 обговорюватимуть ситуацію в Україні, ядерне роззброєння, регіональні справи, світову економіку, а також глобальні проблеми, як-от зміна клімату, здоров’я та розвиток.
Участь у саміті візьме й президент України Володимир Зеленський. Японія, яка цьогоріч головує в G7, також запросила на саміт лідерів Австралії, Бразилії, Коморських Островів, Островів Кука, Індії, Індонезії, Республіки Корея та В’єтнаму.
- Поділитися: